После проведения селекторного совещания по вопросу выполнения указа Президента Украины «О некоторых мероприятиях относительно обеспечения государственной регуляторной политики» первый вице-премьер Украины Анатолий Кинах в частности, заявил:
«В Україні існує тисячі підзаконних нормативних актів, частина з яких була затверджена ще до Другої світової війни і по суті це створює величезний адміністративний, фіскальний і силовий тиск на підприємців, починаючи з моменту, коли організовується справа і завершуючи поточною діяльністю.
По суті, в підприємницькому середовищі створена система „державного рекету” – санітарні, пожежні служби, інші... створюють величезні проблеми при оформленні своєї справи і підприємницької діяльності в цілому.
Тому сьогодні ми розглянули всі етапи виконання указу, робота розпочалася з глибокого правового змістовного аналізу існуючих нормативно-правових актів. В роботі приймають участь центральні, місцеві органи влади, органи самоврядування. І дуже важливо, що по цим питанням на кожній території створені спеціальні експертні групи, в які обов’язково включаються представники підприємницьких кіл: роботодавці, представники об’єднань, асоціацій підприємців України. І на основі їх пропозицій також робляться висновки з приводу їх ефективності чи неефективності того чи іншого нормативного акту. Однозначно ці питання треба підсилити у напрямку створення потужної законодавчої бази.
На сьогодні в парламенті України знаходиться один з найважливіших законопроектів, який внесений урядом і визначений Президентом як невідкладний „Про вдосконалення дозвільної системи в Україні”. В разі прийняття цього законопроекту можна буде скасувати мінімум 700 таких нормативно-правових актів, які створюють штучні бар’єри по розвитку підприємництва в Україні.
Одночасно з удосконалення нормативно-правової бази необхідно створювати сприятливі умови по всім напрямкам податкових, фінансових, інвестиційних, кредитних і соціальних регуляторів”.