Спроби використання адмінресурсу будуть, тому що ще жодна влада, навіть з розвинутою демократією, не може відмовитися від спокуси використати владні можливості. Інша річ, що на заході ця система чітко контролюється і законом, і четвертою владою, тобто пресою.
Щодо України, то вже традиційне формування владою недемократичної системи призвело до того, що адмінресурс став одним з головних джерел тиску на виборця. Думати, що нова влада все змінить є помилково.
Питання в іншому. Наскільки зможе нова влада цей ресурс організувати? Тут є проблеми, тому що ми сьогодні маємо коаліційний уряд і коаліційну владу на місцях з представників різних політичних сил. Якщо б ці сили пішли разом на вибори, то тоді б адмінресурс можна було б застосувати в повній мірі. Але вже зараз відомо, що соціалісти йдуть окремо, ми (УНП – ред.) формуємо правоцентристську коаліцію. За таких обставин, використати весь адмінресурс на користь однієї політичної сили буде неможливо.
Тим не менше, в конкретних регіонах така ситуація може бути, зокрема, в Дніпропетровській області. Я знаю Юрія Єханурова (председатель Днепропетровской облгосадминистрации – ред.) як жорсткого адміністратора. Буде спроба використати адмінресурс на користь тієї партії, яка сьогодні називається партією влади „Народний союз”.
Чи вдасться переконати виборців в тому, що цей адмінресурс дасть їм покращення життя? Не знаю, бо виборець буде орієнтуватися по тому, що ми говорили на президентських виборах і що він отримає в результаті річної діяльності нової команди.