Гідравлічне обладнання використовують в багатьох стратегічних галузях національної економіки — сільське господарство, авіація, будівництво, космонавтика, металургія. Пневмоциліндри являються невід’ємною частиною промислово-виробничої техніки. Саме вони приводять до руху елементи і забезпечують виконання більшої частини робіт на заводі. Якщо обладнання ламається, зупиняється виробничий процес. А отже, власник втрачає гроші. Систематичний техогляд та плановий ремонт гідроциліндрів дозволять досягнути стабільної роботи конкретного підприємства зокрема та високих показників економіки країни в цілому.
З яких етапів складається ремонт пневмоциліндрів
Для відновлення функціональності агрету потрібно визначити причину його поломки. Перш за все майстер повинен розібрати апарат, оглянути та почистити запчастини. Вузли, які вийшли з ладу, неодмінно ремонтують або замінюють новими.
Ремонт циліндрів може включати заміну:
- масла,
- хромованого штока,
- поршня,
- гільзи,
- вушок передньої і задньої кришки,
- промивку всієї системи.
Наприкінці проводиться діагностика обладнання на спеціальному гідравлічному стенді. Зазвичай фахівці дають гарантію на справну роботу приладу від шести місяців до трьох років після ремонту.
Причини поломки
В 90% випадків гідроциліндри виходять з ладу через використання неякісного масла. Внаслідок тертя деталей між собою виникає їх стирання. Друга поширена причина — перенавантаження, коли пристрій тривалий час працює на межі своїх можливостей. До інших факторів відносяться:
- заводський брак;
- корозія металу;
- знос ущільнювачів і деталей — коли закінчується їх гарантійний термін чи внаслідок неправильної експлуатації;
- різкі перепади внутрішнього тиску.
Рання діагностика: як розпізнати
На ранньому етапі поломка пневмоциліндра виглядає наступним чином:
- спостерігаються дефекти всередині чи ззовні корпуса;
- витікає рідина;
- утрудненний, сповільнений рух поршня чи повна його зупинка;
- чути посторонні звуки, які раніше не виникали під час роботи.
Якщо ви помітили будь-яку з цих ознак, варто одразу ж звернутися в центр технічного обслуговування. Чим раніше діагностували проблему, тим швидше і дешевше її ліквідувати. Зазвичай ремонт поршневих циліндрів займає від одного до трьох тижнів. Зволікання неминуче приведе до зупинки виробничого процесу на більший доготривалий термін, а ремонт запущенного випадку обійдеться в рази дорожче.