Контактні лінзи можуть стати дуже зручним способом повернути гостроту зору, не вдаючись до носіння окулярів. Їх компактність стає великою перевагою — але є й мінуси, які стають очевидними, якщо підібрати лінзи неправильно. Це може бути все, що завгодно — неправильний розмір, форма, діоптрії.
Ці вироби купуються для різних цілей, мають різну періодичність заміни — є ті, які можна носити місяць, як Air Optix Aqua, але частіше зустрічаються інші, з меншою тривалістю носіння.
Як правильно підібрати контактні лінзи і чи можна зробити це без спеціаліста?
Чи варто проходити огляд
Однозначно варто — тільки так ви зможете вибрати виріб, який оптимально підходить під особливості ваших очей. Тут маються на увазі не тільки діоптрії, а й специфічна форма, хоча на перший погляд вона однакова у всіх лінз. Також лікар з’ясує, чи немає у вас протипоказань до їх носіння.
Ось кілька головних параметрів, які враховують професіонали під час вибору лінз:
— насамперед це діоптрії — одиниці, на які коригується зір;
— розміри — діаметр виробу, радіус кривизни;
— вміст вологи;
— киснева проникність;
— матеріал, з якого виготовлена лінза.
Точно підібрати такий виріб може тільки офтальмолог. Перед тим, як купувати контактні лінзи, слід проконсультуватися у нього, пройти огляд і отримати рекомендації.
Матеріал і супутні товари
Знайте, що не слід купувати лінзи окремо від предметів догляду. Вам також будуть потрібні розчини для лінз, щоб очищати їх і утримувати в гарному стані. Також вони мають продаватися в окремих упаковках, а згодом зберігатися в контейнерах, куди й наливають розчини.
Матеріал може бути різним — найпоширенішим став силікон-гідрогель. Просто силіконові попитом не користуються і не рекомендуються для тривалого носіння. Але силікон у складі інших лінз має більше корисних властивостей. Завдяки йому кисень вільно проникає до очей, перешкоджаючи розвитку втоми.
Гідрогель до складу таких виробів додають, щоб очі не пересихали — якщо вони відчувають нестачу вологи, це може погіршити зір надалі, а мета придбання лінз прямо протилежна.
Існують жорсткі вироби, що виробляються з різних полімерів. Їх рекомендують у рідкісних випадках, щоб виправляти серйозні дефекти. Така лінза фіксується більш жорстко, але створює нові відчуття, до яких слід звикнути. М’які ж різновиди лінз майже непомітні в очах, але в разі астигматизму та інших подібних патологій стану не покращують.