«Яким чином можна зменшити податки? Перш за все, добитися, щоб їх платили всі. Тоді за рахунок сплати податків усіма учасниками процесу виробництва та торгівлі можна зменшити податковий тиск», - заявил в интервью «Фразе» народный депутат Украины, член фракции ПРП Владимир Бондаренко, комментируя заявление министра финансов Украины Виктора Пинзеныка о возможном уменьшении в 2007-2009 годах на пять процентов ставки налога на прибыль и на два процента - налога на добавленную стоимость.
«Має бути об’єктивізований фактор обліку. Ми говоримо про надзвичайно низьке використання в Україні касової техніки. Ми сьогодні маємо касових апаратів в чотири рази менше, ніж Молдова і приблизно в 16 разів менше, ніж цивілізована Європа. Тобто в нас гроші в системі торгівлі та наданні послуг ходять поза контролем держави», - отметил народный избранник.
Владимир Дмитриевич также уверен, что «держава повинна відновити свій контроль за рівнем прибутковості з точки зору рентабельності, зокрема в житловому будівництві».
«Наприклад, в Києві будівництво одного квадратного метра житлової площі ніколи не перевищувало 400 доларів собівартості. А реалізація сягнула вже 3 тисяч євро. Будівельні фірми повинні усвідомлювати, що це лягає важким тягарем на тих, хто не має житла, а вимушений його десь купувати. Це знову ж таки спотворює умови рівності конкуренції суб’єктів виробничого процесу в Україні», - подчеркнул Владимир Бондаренко.
«Тобто тут багато можливостей є. Безумовно, сьогодні вони не є найпопулярніші в передвиборчий період, тому що зменшення податкового тиску на одних буде супроводжуватися підсиленням тиску на інших, на тих, хто ховався від податків. Тим не менше, я ще раз підкреслюю, що це не є PR-хід Віктора Пинзеника, тому що цей „PR-хід” можна приписати цьому Урядові, який складається з міністрів, представників інших політичних сил, які будуть йти на вибори. Вони всі успіхи припишуть собі, а на Пинзеника спишуть якісь помилки, якщо такі будуть», - подытожил Владимир Дмитриевич.