Ми дотримуємося принципу, що обмеження мають бути поступовими і поетапними. Уряд і Верховна Рада повинні дати певний період для того, щоб бізнес та споживачі змогли нормально адаптуватися до нових умов. Такий підхід відповідав би практиці ЕС, де рекламу тютюну обмежували не одночасно, а встановлювався певний перехідний період.
Наприклад, була прийнята рамкова конвенція Всесвітньої організації охороні здоров’я щодо контролю над тютюном. В конвенції зазначається, що компанії мають вжити заходів щодо обмеження реклами протягом 5 років до повної її заборони.
Останні обмеження щодо реклами, які були введені з 31 липня в Європі, теж були розтягнуті на певний проміжок часу... Справа в тому, що контракти можуть бути як однорічні, так і трирічні. Тобто може бути так, що гроші вже вкладені, розроблені концептуальні напрямки і ескізи, а тут тобі обмеження. В результаті учасники ринку можуть понести необґрунтованих збитків.
Обмеження – шлях європейський, але ж і треба враховувати інші сторони цього питання. Потрібно, щоб пройшов якийсь перехідний період.
Тютюнова галузь завжди виступала за обмеження доступу до реклами осіб, які молодші 18 років. При цьому ми завжди відстоювали своє право на комунікацію з дорослим споживачем, який усвідомлює певні ризики для здоров’я в наслідок споживання тютюнової продукції. Але ж продукція у нас легальна, тому виробництво є законним. Крім того, воно ліцензується державою. Стаття 42 Конституції України каже нам, що конкуренція захищається державою. Вона дає нам право здійснювати таку рекламу, яка повинна впливати тільки на дорослого споживача, що свідомо вживає тютюнові вироби.