Шаров: Володимир Литвин має організувати блок якраз свого імені
13.10.05 12:43
2322
Выступая в прямом эфире телеканала «Эра», лидер парламентской фракции политической партии «Вперед, Україно!» Игорь Шаров ответил на ряд вопросов, касающихся грядущих парламентских выборов.
Предлагаем стенограмму программы.
Ведущий: Одразу про якісь особливості та сенсації в передвиборчому процесі. Зараз всі розглядають можливості блокування, роздумують з ким би пройти до парламенту, і попри чутки, що політична партія „Вперед, Україно!” вже увійшла до блоку Литвина, голова партії сказав – ні, йдемо на вибори самостійно... Що ж насправді відбувається?
Шаров: Розмови про те хто з ким блокується будуть тривати від сьогоднішнього дня включно до 25 грудня. З 27 листопада розпочинається виборча компанія і з того часу починається висування кандидатів у народні депутати України і відповідно будуть проводитися партійні з’їзди, з’їзди блоків, тощо. Тому розмови хто з ким блокується чи не блокується, хто з ким іде на вибори і далі будуть тривати до 25 грудня.
Що ж стосується теми, яку ви тільки-но зачепили – однозначно рішення фракції „Вперед, Україно!” було про те, що ми на вибори ми йдемо з Володимиром Литвиним, це було визначено давно і недвозначно. Але рішення такого рівня часто двоступеневі, тобто рішення партійні приймаються виключно партійними ж з’їздами.
В: Тобто наприкінці грудня вже остаточно будуть сформовані списки хто з ким і таким чином можна вже буде говорити про структурованість політичних сил, що йдуть на вибори. Ви приєднуєтеся до думки українських експертів, що це будуть вибори не партій, ідей чи програм, а будуть вибори по персональних якостях? Ви не боїтеся залишитися таким собі „обезличеним варіантом”?
Ш: Те що висування, блокування і оформлення пройдуть до 25 грудня, то це визначено Законом „Про вибори народних депутатів України”. Що стосується виборів, до яких ми наближаємося – то вони будуть надзвичайно складними, нам доведеться формувати парламент по новій Конституції, адже ми вперше будемо обирати парламент на 5 років. З огляду на це, я переконаний, що ці вибори будуть виборами особистостей і через це ми сьогодні говоримо про те, що Володимир Литвин має організувати блок якраз свого імені. А це без сумніву добавить рейтингу як його партії, так і силам, що увійдуть до цього блоку.
Що стосується того чи будуть діяти програми, то я можу прогнозувати такий стан речей – попри всі свої особисті якості, той, хто переможе наступною весною, змушений буде запропонувати суспільству економічну програму, на терені якої він має сформувати уряд і через нього контролювати виконання цієї програми. Тому я впевнений, що тут швидше всього буде поєднання і особистих якостей лідерів, і розробка глибоких та масштабних економічних програм.
В: Тобто, повертаючись до першого запитання, можна сказати, що відбувається тактико-політична гра і це стосується не тільки партії „Вперед, Україно!”, а й усіх учасників виборчого процесу?
Ш: Я б закликав наших виборців сприймати весь цей „домовний” період як період шлюбних танців який буде тривати з 27 листопада до 25 грудня. І лише після останньої дати за рішеннями Центральної виборчої комісії, за повідомленнями у ЗМІ можна буде чітко відстежувати хто з ким піде на вибори.
В: А як ви прокоментуєте слова, які уже з’явилися відносно заяв щодо участі у блоці Литвина, що мовляв останній збирає колишніх функціонері режиму часів Кучми?
Ш: Знаєте, я чув такі нарікання, в тому числі і на власну адресу, але я скажу, що епоха Кучми, як би до неї не стався, все ж мала місце у нашому суспільстві. І коли сьогодні говорять що всіх прокучмівських функціонерів негайно має бути звільнено – я протестую: а що ж тоді накажете з нами робити? Адже це найактивніша частина нашого суспільства: колишні голови районних, обласних адміністрацій, міністри, члени уряду тощо.
В: Яким ви бачите новий парламент?
Ш: Звичайно, як і кожного разу, парламент оновлюється на дві третини, але що стосується структуризації, то я пророкую, що вона залишиться такою ж, яку ми маємо сьогодні.
В: Не жалкуєте, що уже нема можливості по „мажоритарні” пройти?
Ш: Є така ностальгія. Все таки у тій системі було набагато більше можливостей реалізуватися як особистість.
В: Але робота з округами у вас триватиме?
Ш: Я працюю в парламенті протягом трьох каденцій Але жодного разу я не обирався від Кіровоградщини. Проте звісно зв’язки з областю, з містом у мене постійний. І особисто з виборцями, і з владою і міста, і інших міст області. Це повсякденна монотонна робота, яка продовжується з перших днів перебування у владі.
В: Ігор Шаров – відомий політичний боєць, з огляду навіть на досвід. Ви не боїтеся наступних виборів в плані компромату, „чорнухи”, грошей за місце в списках?
Ш: Ви знаєте, уся моя діяльність і до парламентської епохи, і під час роботи в Верховній Раді – вона є прозорою. Іноді, звичайно, з’являються якісь плітки, на які я просто не звертаю уваги. Єдине, що мені боляче чути чи усвідомлювати те, що мати про це знає, родичі про це знають, іноді дітей запитують – а чому так чи інакше. Але це політика і кожен політик повинен знати, у що він в’язався і заради якої роботи він прийшов.
В: То скільки ж коштує місце в блоці Литвина?
Ш: Різні чутки ідуть, але конкретно підтвердити, що хтось комусь дав гроші ніхто не може.
В: Але ж це залишається фактом, що багато хто хоче купити собі депутатську недоторканність, і не тільки „найвищого” ґатунку, а й, зважаючи на недавній закон про недоторканість депутатів місцевих рад, периферійну.
Ш: Оточення у мене досить широке, але ні від кого з тих, з ким я спілкуюся, не чув щоб хтось купував місце в радах всіх рівнів.