СНБО опровергает заявление министра экономики Украины Сергея Терехина в адрес Аппарата СНБО о якобы искажении проекта указа Президента Украины по вопросам улучшения инвестиционного климата в Украине. Об этом говорится в заявлении Аппарата СНБО, текстом которого располагает "Фраза".
"Заяви міністра економіки Сергія Терьохіна на адресу Апарату РНБО про нібито спотворення проекту Указу Президента України з питань поліпшення інвестиційного клімату в Україні є абсолютно безпідставними та безглуздими.
Відносно зволікань Секретаріатом Президента підписання проекту Указу з питань поліпшення інвестиційного клімату в Україні необхідно зазначити наступне: за підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони, яке відбулося 29 червня поточного року, протягом семи робочих днів рішення про введення його в дію було доопрацьовано з урахуванням зауважень, висловлених під час засідання та, як проект Указу, було надіслано Апаратом РНБО до Секретаріату Президента. Через 15 робочих днів до Апарату Ради було повернуто проект Указу із зауваженнями, його знову було доопрацьовано та повернуто до Секретаріату Президента. До сьогодні проект Указу не подано Секретаріатом Президента на підпис Президенту України.
Щодо закидів про необізнаність Секретаря РНБО. На відміну від С.Терьохіна, П.Порошенко чітко знає зміст, терміни та всі обставини проходження документів, які передаються до Секретаріату Президенту з Апарату Ради. Тому, дізнавшись про проголошені Міністром економіки пропозиції, які начебто не врахував Апарат РНБО, вважаємо за необхідне повідомити, що ніколи перелічених С.Терьохіним пропозицій Мінекономіки до Апарату Ради не надсилав. Отже, або це власні побажання С.Терьохіна, які невідомо чому не були враховані Мінекономіки при наданні Апарату РНБО офіційних пропозицій, або Міністр економіки є недостатньо обізнаним у справах власного міністерства.
Також зазначаємо, що саме Міністерство економіки стало ініціатором таких заходів, як скасування пільг для інвесторів у спеціальних економічних зонах та територіях пріоритетного розвитку, суттєве зниження митних тарифів, відновлення адміністративного впливу на ціноутворення, ревальвації гривні, тобто заходів, які завдали суттєвої шкоди інвестиційному клімату в державі та значно погіршили її інвестиційний імідж. Крім того, саме це міністерство несе відповідальність за зрив плану дій щодо вступу України до Світової організації торгівлі, а також за підрив двосторонніх відносин із стратегічним партнером України – Російською Федерацією – через не виважені вислови Міністра економіки", - говорится в заявлении.