На Закарпатье сокращают спасателей. Об этом сообщила "Фразе" пресс-служба УМЧС Украины в Закарпатской области.
"На Закарпатті почали скорочувати один з найбільш дієвих та підготовлених підрозділів рятувальників. Закарпатський спеціалізований аварійно-рятувальний загін, що був відомий в межах України та неодноразово брав участь у міжнародних показах, швидше за все залишиться без частини своїх фахівців. Впродовж 2005 року тут тривалий час затримували виплату заробітної платні, а в серпні рятувальники почули ще гіршу звістку – третя частина з них буде змушена підшуковувати собі нове місце роботи.
Втім скорочення 33 (гарне й пророче число) з 106 професійних рятувальників, можливо й не видавалося б такою „сильною” подією, якби не одне але. Для малюсінького Закарпаття ці 106 професіоналів виконували такий складний обсяг роботи як пошукові роботи у гірській місцевості, водолазні роботи, демеркуризацію та деякі інші завдання специфічного характеру. Втім навряд чи той дядечко, який розчерком свого пера, „приговорив” 33 сміливців, думав про ті наслідки, до яких, от-та його писанина здатна призвести.
Бо тепер на Закарпатті залишиться аж 3 (три!) водолази-професіонали, які мають досвід не тільки із занять дайвінгом, але й подолали психологічний бар’єр такої неприємності як піднімати з дна водойм людей, які втопилися. І якщо раніше Управління МНС України в Закарпатській області задумовувалося над питанням як забезпечити 13 закарпатських районів бодай одним спеціалістом вказаного профілю (адже раніше працювало 8 професіоналів), то зараз матимемо їх аж 3 на 13.
Далі гірше, бо так чи інакше, вказане скорочення, після водолазів, найдужче „вдарить” по пошуково-рятувальному загону ЗСВАРЗу, а відтак й по туристично-рекреаційній галузі Закарпаття. Бо сьогодні туристів цікавлять на тільки номери люкс, але й така річ як безпека і впевненість в тому, що якщо впродовж кількох годин він не повернетеся на турбазу, його таки хтось піде шукати, не зважаючи на заметілі та хуртовини.
Найприкріше, що це скорочення 33 працівників ЗСВАРЗу сховалося за якимись незрозумілими причинами – чи то оптимізації чисельності особового складу, чи то створення більш мобільних загонів. Але як позначиться на дієвості підрозділу, швидкості надання допомоги людям ця „оптимізація” звісно ніхто не подумав. Бо одна справа, коли допомогу надають троє людей, і зовсім інша, як двоє.
Однак, не було б все настільки погано, якби не було смішно. Бо передбачене скорочення залишить у Закарпатському спеціалізованому аварійно-рятувальному загоні аж 1 (одного) водія на 17 одиниць техніки! Чи то їх йому тепер запрягати чи як?
Чи не найбільше стурбовані подібним поворотом подій в УМНС України в Закарпатській області. Після отримання наказу про скорочення тут намагаються знайти якийсь вихід, аби зберегти людей, яким от-от повинні вказати на двері. Скажімо, частині з них намагаються запропонувати посади в 3-му територіальному аварійно-рятувальному загоні МНС України, який дислокується в місті Ужгород. А якщо під скорочення потраплять фахівці приміром з Іршави, Хуста або Мукачева? До речі, в останньому з названих населених пунктів в пошуково-рятувальному загоні працюють люди, які мають заслужене звання „сніжного барса” – тобто людини, яка підкорила щонайменше кілька семитисячників. Тобто спеціаліста, який вміє і знає як поводитися не тільки в умовах засніжених Карпатах, але й навряд чи спасує перед Тибетом чи Андами.
Чекати від зсварзівців оптимізму звісно не доводиться, не вельми відчувається серед них й віра в те, що вказане скорочення таки вдасться спинити. А нестачу тих фахівців, що потраплять під скорочення у ході оптимізації чисельності особового складу та утворення супермобільного з’єднання, рятувальники компенсуватимуть вгадайте чим. Ну звісно, голим ентузіазмом. Найгірше, що все це щось нагадує і ми вже його неодноразово проходили. Саме під такими гаслами колись проходило скорочення особового складу пожежної охорони. Спочатку на пожежних автомобілях, де мало бути п’ятеро бійців, почали їздити чотири пожежника, потім – три, а подекуди й два. Дарма, що відповідно до правил техніки безпеки в пожежній охороні увійти в задимлене приміщення повинна ланка з щонайменше трьох людей. Але біс з ним, компенсуємо, цим як його ентузіазмом.
А зсварзівців все одно шкода – гарний був підрозділ, а головне належним чином фахово підготовлений", - говорится в сообщении пресс-службы.