Депутат пятого созыва Александр Ковтуненко, который запомнился своим переходом на сторону коалиции, считает, что БЮТ – это бизнес-группировка, созданная для выкачивания денег из бизнесменов, и говорит, что будет делать все на благо Украины уже на посту вице-президента НАК «Энергоатом». Об этом он рассказал корреспонденту "Фразы".
Пане Олександр, чому вас немає в списках будь-якої з політичних сил на дострокові вибори?
У мене не має ніякого розчарування. Це був мій свідомий вибір не балотуватися до Верховної Ради і не приймати участь в подальшій руйнації держави. На превеликий жаль я вважаю, що не має нині політичної сили, яка могла б об’єднати державу.
Тобто, вам пропонували увійти до виборчого списку, однак ви відмовилися?
Я думаю, що ці півтора року роботи у Верховній Раді для мене були абсолютно беззмістовними, оскільки в опозиції я займався лише тим, щоб не допомагати Україні: ми займалися підвалами, електрощитовими, натравлювали одну частину суспільства на іншу.
Але ж саме це першими почали робити у 2004 році ваші нинішні союзники з Партії регіонів...
Час показує, що ці союзники вже рік працюють виключно на благо України.
А чи не працювала б так само на благо країни „демократична коаліція”, якщо б вона прийшла до виконавчої влади?
Не має такої коаліції. Потрібно чітко зрозуміти, те що відбувається зараз в Україні, це особисті інтереси трьох осіб – Тимошенко, Ющенка та Януковича. І це не має нічого спільного з демократією. Нагадаю, що вибори в Україні є незаконними. Їх не визнав ніхто в світі. Люди, яки ми називаємо демократами, фактично переступили Конституцію, і фактично зараз вони діють поза межами закону.
Скоро будуть треті роковини президентства Ющенка, і можна спостерігати тотальну руйнацію державних органів влади. Тому, я вважаю, що Президент є найбільшим руйнівником держави України. Він сіє зневіру українців у власну державу і взагалі у спроможність українців мати власну державу і розвивати її.
Але ж багато хто вважає, що дії Президента були адекватною відповіддю на так звану „зраду Олександра Мороза” та на дії коаліції...
Повернімося до подій 2006 року. Тоді ми чотири місяці коаліціади були свідками, як Ющенко вів подвійні перемови з БЮТ та Партією регіонів. Тобто, Мороз просто зробив свій крок першим. Він зрозумів, що головним був не захист інтересів України, а особисте бажання Ющенка зберегти своє крісло, і тому він дуже не хотів, щоб Тимошенко стала Прем’єр-міністром. Загалом, Ющенко робить все, щоб у нього не було конкурентів на майбутніх президентських виборах. Тому, нічого морального та етичного в діях президента не має.
А в діях БЮТ?
Теж саме. Я ухвалив рішення про перехід до „коаліції національної єдності” після того, як на засіданні фракції БЮТ 22 березня о 9 годині ранку відкритим текстом було проголошено розхитування ситуації в державі. Тоді Тимошенко сказала, що їй чітко відомо, що уряд з першого квітня планує підвищити заробітну платню та пенсії. І це він має намір робити ледь не кожен місяць. І до кінця року мінімалка мала вийти на рівень до тисячі гривень. Тимошенко сказала, що якщо Кабмін це зробить, то „Батьківщина” як політична сила перестане існувати. Тому вона сказала, що необхідно розхитувати державу Україну. Тоді Турчинов почав кричати, що йде війна.
От я і зрозумів, що ці люди дбають про себе більше, ніж про державу.
Однією з причин, які підштовхнули Президента до розпуску парламенту були заяви коаліціонерів про створення конституційної більшості у Верховній Раді...
Будь-які заяви не є підставою для початку антиконституційних дій. Потрібні дії, а не слова.
Були ж дії. Коаліція за один тиждень збільшилася не тридцять представників...
Ну і що? Це ж не триста депутатів. Додам, що зрада, про яку так багато говорить Ющенко, розпочалася в момент голосування по Закону „Про Кабінет міністрів України”. Це голосування було оплачене. Бартер був для прикриття.
А ви щось з цих грошей отримали?
Ні, ніхто з депутатів-бютівців ці гроші не отримав. БЮТ - це виключно бізнес двох осіб, Тимошенко та Турчинова, які збирають гроші з бізнесменів.
Пане Олександре, а вам платили гроші за перехід до коаліції?
Ні. Перехід до коаліції – це еволюція моєї точки зору, на яку вплинула ціла низка чинників – діяльність Вінського, Губського та інших. Наскільки я знаю, нікому з тих, хто перейшов до коаліції, також нічого не платили. Просто, необхідно бути в середині фракції БЮТ, щоб зрозуміти, наскільки там було важко працювати.
А ви спілкувалися з Тимошенко або ж з Турчиновим після свого переходу на бік коаліції?
Ні, ніколи більше.
Ви першим вийшли на контакт з головними коаліціонерами?
На мене ніхто не виходив, зі мною ніхто не говорив.
Навіть Андрій Клюєв?
Він зі мною не говорив. Співпраця з ним почалася пізніше, коли я почав йому приносити різні проекти, покликані розвивати нашу державу.
Чим ви будете займатися після виборів?
Я буду працювати на розвиток нашої держави. Я вже призначений віце-президентом НАК „Енергоатом”.