Безумовно, не варто очікувати швидкого результату, бо залучення інвестицій є подією розтягнутою в часі і складається не тільки з таких форумів. Хоча подібні акції дуже потрібні. Україна, серед країн східної Європи, посідає чи не останнє місце за рівнем прямих іноземних інвестицій на душу населення.
За 14 років в Україну було залучено трохи більше 8 млрд. доларів інвестицій. Якщо порівняти з Польщею, то вона за один рік залучала від 6 до 10 млрд. доларів прямих іноземних інвестицій. Причому в Польщі населення менше на 10 млн.
Річ в тім, що до цього моменту, стратегія залучення інвестицій в Україні була неадекватною і занадто слабкою... Є потреба рекламувати Україну перед інвесторами. Сьогоднішню акцію треба підкріплювати конкретними змінами в податковому та регуляторному законодавстві. Крім того, інвестору треба показати, куди можна інвестувати...
Місцева влада в Україні – обладміністрації та райдержадміністрації – не вміють працювати з іноземними інвесторами. Особливо центральні та західні регіони, де немає промислового потенціалу. В цих регіонах, навіть, виробився стереотип, що навіщо залучати інвестора, якщо немає об’єктів для інвестування. Хоча, як показує практика, ці регіони можуть використовувати інші переваги. Наприклад, низьку конкуренцію серед іноземних інвесторів, дешеву робочу силу.
Якщо взяти Фінляндію, то вона на початку минулого століття була відсталою провінцією Російської імперії. Фіни змогли правильно побудувати свою інвестиційну стратегію. Було знайдено декілька галузей, де вони стали найсильнішими (меблі, будівельні матеріали, мобільний зв’язок тощо)... Фіни знайшли свої ніші, пояснили інвесторам, що це їм буде вигідно...
В Україні можна звернути увагу на технології „хай-тек”, розвиток програмування (проект східно-європейської силіконової долини), авіабудування, космічна галузь.