На терріторії Київської області (вже так повелося) орудують державні службовці інспекції з захисту (!) прав споживачів... Орудують так: після проведення перевірки житлово-комунальних підприємств та виявлення незначних (насправді незначних) порушень, керівника підприємства (обовязково керівника, або в крайньому випадку особи, яка має можливість вирішувати фінансові питання), виклакають до керівника інспекції в м. Київ, по вул. Хрещатик, 6. Начебто на розмову...
Там його зустрічає прівітна та «любязна» бабця на імя Світлана, яка, сидячи за своїм робочим столом, каже наступне: «Ну що, як розрулювати будемо? Знаєте який у Вас штраф (це ще до винесення комісією суми штрафу авт.)?». Потім називає «космічну», як для підприємств які надають житлово-комунальні послуги, цифру, яка налічує не менше чотирьох нулів! Далі, каже: «Якщо Ви нам принесете ... суму, ми розрулимо так, що Ваш штраф значно зміниться».
Виходить для керівника дилема: або в суд, або штраф, або хабар!
Дізнавшись про це бесчинство, я направив запит на доступ до публічної інформації до ценрального апарату Держспоживінспекції. На що 16.01.13 отримав відповідь, що мій запит підпадає під трактування «звернення громадян» та буде розглянутий до 30.01.13. Окей, можу почекати, заради справи...
01.02.13 я отримав таки листа. Розвертаю конверт, читаю і сміюсь.
Отже... розглянувши більш детально... заступник голови Соколова О.П (саме вона підписала лист від Держспоживінспекції) зазначає що розглянувши мій лист, інспекція встановила що я прошу надати мені пояснення... але відповідно до положення про них, вони (інспекція) не мають повноважень надавати такі пояснення!
Така собі відписка.
Питання тут в наступному: в ЗУ «Про захист прав споживачів» п. 7 ст. 23 вказано: тридцятивідсотковий штраф у разі виявлення порушень, а от з якої суми нараховувати штраф не вказано. От чиновники, певно, і вирішили взяти таку неточність собі на службу. У разі коли все «розрулили» беруть довідку за один день (фактично коли проводилась перевірка), а коли не погоджуються беруть як базу накладання штрафу довідку за місяць. От і порахуйте, про які кошти йде мова!
Незрозуміло, чому ота «бабця-рішала» до цього часу не потрапила до поля зору правохоронців? Також, вважаю, що для всіх зрозуміло, що працює вона, певно, не самостійно, а з резолюції свого керівника. А керівник не простий колишній начальник областного КРУ (тепер іменується ДФІУ), на імя Бондаренко Владислав Володимирович.
Вчора, коли вже накіпіло направив заяви в:
Адміністрацію Президента України;
Кабінет міністрів України;
Генеральну прокуратуру України;
Міністерство економічного розвитку України;
Національне агенство з питань державної служби України,
Щоб зробили відповідні перевірки державних службовців інспекції та центрального апарату який, як я вважаю, «покриває» своїх підлеглих!