Свого часу відома мандрівниця, бабуся Гейтвуд, пройшла Апалачською стежкою, маючи із спорядження власноруч зшитий мішок, армійську ковдру та душову поліетиленову занавіску замість намету. Причому подолавши 3489 км за один сезон. Сьогодні з такими речами не ходять навіть в похід вихідного дня. Та чи є можливість зекономити на такому відпочинку? Звичайно, є. Варто звернутися до відповідного магазину військової екіпіровки, наприклад, «Мілітарка» - https://militarka.com.ua/voennyi-lager.html , де можна придбати досконале спорядження для зручного кемпінгу: намети, спальники, посуд, пальники тощо, не витрачаючи значних коштів.
Зручний табір недорого – реальність!
Можна подумати: а що запропонує такий магазин? Речовий мішок радянські казанок та фляжку? Це стереотип, який сьогодні застарів, адже військова промисловість зробила величезний крок вперед. Запозичивши ідеї виробників туристичного одягу та вдосконаливши власні технології, розробники запропонували суперсучасне спорядження, й головне – невисокої вартості. Наприклад:
• спальні мішки для різних сезонів з високими теплоізолюючими властивостями;
• каремати й надувні килимки – легкі, компактні, теплі;
• намети для різних завдань.
А ще: казанки та казани для великої компанії, інтегровані системи приготування їжі, газ, пальники та навіть складані меблі, які стануть в нагоді для подорожі на автомобілі.
Ну й скільки це коштує?
Якщо оглянути асортимент й порівняти ціни, то можна переконатися, що мінімум 30% економії – це реальність. А на деяких товарах можна зекономити майже половину. Бачачи такі ціни, зазвичай ми відразу шукаємо недоліки, адже в розумінні українця дешево – значить неякісно. І це помилка, бо військове виробництво й цивільне речі зовсім різні.
1. По-перше, армійські речі виготовляються багатотисячними партіями, що відразу дозволяє здешевити спорядження за рахунок налагоджених технологій.
2. По-друге, дорогі матеріали, наприклад, гусячий пух в спальниках, замінюють на синтетику. Гріє вона не гірше, а от в обслуговуванні значно простіше, та й коштує дешевше.
3. По-третє, армійська стандартизація розмірів, кольорової гамми, фурнітури не потребує додаткових витрат на фарбу, доставку нових деталей, матеріалів. Все давно налагоджено і відомо.
Чи все так ідеально?
Звичайно, військові речі для кемпінгу мають свої недоліки, з точки зору звичайного туриста. Як правило, на таких підприємствах не так прискіпливо розраховують вагу й габарити спорядження. Й спальний мішок може бути дещо важчим та об’ємнішим, за свій туристичний аналог. Але чи дійсно це проблема, якщо в основному він потрібен для поїздки на автомобілі на полювання, риболовлю чи відпочинок за містом? Зате за досить низьку ціну можна отримати відмінні речі, з великим запасом міцності й такими ж функціями, як і у іменитих виробників туристичної екіпіровки.