Сьогодні для облаштування покрівель як приватних домівок, так і багатоповерхових споруд використовуються різноманітні матеріали, одним із найпопулярніших серед яких є металочерепиця.
Для її виготовлення використовується рулонна оцинкована сталь товщиною 0,4–0,5 міліметрів, яка після надання необхідної форми обробляється полімерним покриттям для захисту від впливу води, мінусових температур, ультрафіолету та інших атмосферних чинників. Саме від якості цього шару багато в чому залежать експлуатаційні властивості металочерепиці, в тому числі її довговічність та здатність зберігати первинний вигляд.
Покриття для металочерепиці
Для надання необхідних властивостей матеріал може оброблятися різними речовинами, у тому числі:
— поліестером і пластизолом;
— пуралом та полівінілхлоридом;
— кам’яною крихтою.
Поліестер — це один із найпопулярніших типів покриття для металочерепиці, який може надавати матеріалу глянцеву або матову фактуру. Має гарні антикорозійні властивості, довго зберігає первинний колір, а також стійкий до контактів с агресивними хімічними речовинами.
Пластизол — суміш на полівінілхлоридній основі, яка гарно відштовхує вологу і забруднення, тому являється ідеальним рішенням для використання у регіонах з вологим кліматом. Також матеріал відрізняється стійкістю до механічного впливу, а серед його недоліків слід зазначити нездатність витримувати суттєві перепади температури. Але це проявляється тільки через 5–7 років експлуатації покрівлі.
Пурал виготовляється на поліуретановій основі та в цілому може вважатися альтернативою попередньому матеріалу. Але на відміну від останнього краще справляється з впливом низьких температур.
Що стосується полівінілхлоридного покриття, то воно найліпше з усіх зберігає колір металочерепиці, а кам’яна крихта надає покрівлі незвичайний вигляд під старовину, але коштує недешево.
Переваги та недоліки металочерепиці
Серед найбільш вагомих плюсів цього покрівельного матеріалу треба відмітити:
— невелику вагу, що не зумовлює додаткове навантаження на фундамент будівлі;
— привабливий зовнішній вигляд;
— міцність і надійність;
— багатий вибір кольорів;
— доступну ціну.
Однак має цей матеріал і деякі недоліки, серед яких низькі тепло- і звукоізоляційні якості. Тому облаштування такої покрівлі потребує використання додаткових шумо- і теплоізоляційних матеріалів.