В пятницу, 17 июня, в Верховной Раде Украины был обнародован запрос народного депутата Украины Юрия Соломатина к председателю ВСК по отравлению кандидата на пост президента Украины Виктора Ющенко Владимиру Сивковичу – по поводу установления действительной принадлежности образцов крови и биологических веществ, которые анализировались на содержание диоксина в вышеуказанном деле. Об этом сообщила «Фразе» пресс-служба депутата.
Предлагаем содержание запроса:
«Залишаються певні серйозні ознаки того, що держава Україна та українське суспільство продовжують мати великі проблеми з об’єктивністю слідства у справі з отруєння кандидата на пост Президента України, народного депутата України Ющенка Віктора Андрійовича.
Час збігає, але залишаються запитання щодо обставин його лікування в австрійській приватної клініці Рудольфінерхаус та встановлення дійсної приналежності зразків крові та біологічних речовин, які аналізувалися різних зарубіжних дослідницьких центрах на вміст діоксину у справі з отруєння кандидата на пост Президента України, народного депутата України, зараз -
Президента України Ющенка Віктора Андрійовича.
Не доведене головне – приналежність зразків крові та біологічних речовин, які аналізувалися на вміст ДІОКСИНУ в зарубіжних дослідницьких центрах, -саме особі хворого Ющенка В.А. , а не якісь іншої людині.
Депутатські запити з цього приводу до Генеральної України, яка проводить слідство, не досягли цілі (лист Генпрокуратури від 18.05.2005 №06/1/2-6159-04). Тому народний депутат України Ю.П.Соломатін прохає Комісію поінформувати про наявність в неї наступних задокументованих належним чином відомостей:
1. хто, коли та як відібрав зразки крові та біологічних речовин в хворого Ющенка В.А. ( паспорти зразків);
2. чи було забезпечено та яким чином, до передачі до певних аналітичних лабораторій, - шифрування зразків, яки належали хворому;
3. чи було забезпечено додання до основних контрольного шифрованого зразку, якій не належав хворому;
4. хто, коли та як транспортував зазначені зразки до зарубіжних дослідницьких лабораторій;
5. як було забезпечене гарантоване невтручання в зміст зразків або їх підміна під час перевезення;
6. хто, коли та за яким документом передав основні та контрольний зразки до аналітичних лабораторій;
7. хто, коли, як та в якому вигляді отримав протоколи результатів аналізів на вміст отрутних речовин, зокрема на вміст ДІОКСИНУ».