«Сьогодні завдяки 226 парламентарям, які проголосували за закон про державний бюджет на 2006 рік у другому читанні, народні депутати України можуть з почуттям виконаного обов’язку готуватися до зимових канікул, зустрічі Нового року і Різдва Христового. Головний фінансовий документ, що до нього, слід визнати, завжди в багатьох політичних сил виникає велика кількість претензій, діятиме з 1 січня 2006 року, – заявил лидер депутатской группы Народного блока Литвина Игорь Шаров, отвечая на вопрос «Фразы» по поводу вероятности риска возникновения «бюджетного скандала» в связи с заявлениями ряда депутатов, в частности Виктора Кириллова, об отзыве своего голоса за закон о бюджете на 2006 год. – Нам приємно усвідомлювати, що в умовах напруженого політичного життя в країні, боротьби, яку вже розпочали кілька десятків партій і блоків за симпатії виборців, держава житиме за чіткими й узгодженими економічними правилами. Однозначно, що це краще, ніж якби країна жила без закону про бюджет на 2006 рік. Мають підстави бути задоволеними й самі суб’єкти виборчого процесу – партії та блоки – адже в бюджеті виділені кошти на фінансування проведення виборів».
«Інша річ, кожна домогосподарка знає, – її гаманець не гумовий, – сказал Шаров. – Зрозуміло, що й у держави “кишені” не гумові, тому ніколи – не те що в історії України, але й в історії людства – цілковито не вдавалося задовольнити всі вимоги до бюджету». Он также отметил, что главные условия перед бюджетом, «які висували фракція Народної Партії та депутатська група Народного блоку Литвина» удалось отстоять.
«По-перше, я б нагадав Віктору Кириллову, що ми поставили за мету домогтися збільшення асигнувань на місцеві бюджети. І досягли свого! Ресурс місцевих бюджетів збільшено на 9 млрд. грн. Ми обіцяли, що послідовно відстоюватимемо збільшення асигнувань на сільське господарство. І в бюджеті це є! В цілому на розвиток села спрямовується майже 11% всіх видатків держбюджету – цифра в історії незалежної України безпрецедентна! Ми хотіли виконання вимог закону про “дітей війни”. І тепер люди, дитинство яких було захмарене жахами війни, отримають загалом 700 мільйонів гривень на компенсації. До того ж, збережено пільги чорнобильцям. Зрештою, ми збільшили фінансування вугільної галузі – додано майже 900 млн. грн. Отже, всі принципові пункти “народників” виконані!» – заявил народный депутат.
По его словам, «послідовна позиція фракції Народної Партії та депутатської групи Народного блоку Литвина засвідчила всю безглуздість звинувачень на адресу Голови Верховної Ради України Володимира Литвина в тому, що він блокує бюджетний процес». «Цим іще раз Володимир Михайлович продемонстрував те, що він цілковито відкидає другорядні особисті мотиви при ухваленні важливих державних рішень і виступає за консолідацію суспільства, – наголосив Шаров. – Голова Верховної Ради, навіть переборюючи своє незадоволення наявними недоліками, які все-таки є в бюджеті, вибрав перший варіант рішення, коли перед ним і рештою народних депутатів України постала дилема: чи підтримувати бюджет, який враховує підвищення зарплат, пенсій та інших соціальних видатків, а чи відкласти це питання на післявиборчий період!»
«З огляду на все вищесказане, мені досить дивна, позиція Віктора Кириллова як екс-члена фракції Народної Партії, фактично – нашого недавнього однодумця, щодо відкликання власного голосу за держбюджет. По-перше, виникає запитання щодо того, чи керувався він думками про бюджет та інтереси людей, коли заразом робив таку заяву і оголошував про свій вихід із фракції “народників”. По-друге, він чудово знає, що механізмів відкликання голосу парламентарем не передбачено ані законами України, ані Регламентом Верховної Ради».
«Вважаю, що в ситуації, коли народження компромісу під час доопрацювання бюджету, роботи над ним у стінах Верховної Ради й самого голосування було досягнуто в надзвичайно гострих дискусіях, подібні кроки народного депутата України виглядають як реакція ображеної дитини, – считает лидер депгруппы Народного блока Литвина. – Я схиляюсь до думки, що його дії були імпульсивними. Вони викликані емоціями, а не розумом. Тому я можу сказати відверто Віктору Кириллову: «Вікторе, ти не правий!»