Голова Секретаріату Президента Олег Рибачук відкинув можливість балотування Юлії Тимошенко в 2009 році на посаду президента, сказавши, що це «черговий міф, про який навіть смішно говорити». У зв‘язку з цим ЦДПЦ звернувся до політичних експертів із питанням: «Чи може Юлія Тимошенко взяти участь у виборчій кампанії 2009 року в якості кандидата в президенти?»
Кость Бондаренко (директор Інституту національних стратегій):
„Як кандидат вона, звичайно, може брати участь, але є питання результативності цієї участі. Я вірю в те, що Юлія Тимошенко буде висувати свою кандидатуру, але не вірю в те, що вона буде президентом”. Олесь Доній (голова Центру досліджень політичних цінностей):
„Якщо пан Рибачук бажає перетворювати всі проблеми на «хіханьки-хаханьки», то йому варто було йти на роботу не в Секретаріат Президента, а в естрадно-циркове училище. Рибачук повинен усвідомлювати, що несерйозним підходом до справ він принижує не особисто себе, а Президента України, в апараті якого він працює, а значить, й Українську державу.
Щодо проблеми «Тимошенко-2009», то вона вже має серйозно турбувати весь політикум. Тимошенко налаштована на абсолютну перемогу в українській політиці. Навіть після запровадження політреформи посада президента залишається ключовою. Значить, залежно від того, чи отримає Тимошенко посаду прем‘єра, чи не отримає, чи перебуватиме вона в разі отримання прем‘єрства на цій посаді короткотривалий час, чи довготривалий – все одно вона буде налаштована на «головний приз». Поки посада президента не ліквідована або не ослаблена надзвичайно, Тимошенко буде запрограмована на перемогу в президентській гонці. Якби президентські вибори відбулися цього року, то Тимошенко мала б дуже великі шанси перемогти й стати наступним президентом. Але до 2009 року часу дуже багато. Коли політикум усвідомить, що Тимошенко – це реальний фаворит наступної президентської гонки, то або відбудеться переорієнтація значної частини еліт у її бік, або будуть шукатися можливості для зупинення її тріумфу. Поки що «антиотрути» для Тимошенко не знайдено. Варіант із підпискою в разі обрання прем‘єром відмови від президентських амбіцій виглядає неефективно. Цілком можливо, що напередодні наступних президентських виборів наляканий політикум може спробувати ще зменшити вагу президента, наприклад, можуть бути спроби запровадити вибори президента парламентом, а не всенародно”. Володимир Фесенко (голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»):
„Я думаю, що вона має таке право, як і будь-який громадянин України, який досяг 35 років і має конституційні можливості брати участь у виборчій кампанії. Я думаю, що за три роки багато чого може змінитися, й тому зараз прогнозувати, хто буде брати участь у виборчій кампанії, а хто ні, ще зарано. Крім того, я думаю, що на участь в президентських виборах 2009 року тих чи інших політиків, буде впливати політична вага президентської посади. Я думаю, що експеримент з парламентсько-президентською системою, все ж таки суттєво вплине на оцінку президентської та прем‘єрської посади. Саме це буде впливати на рішення впливових українських політиків брати участь у президентських виборах”.Вадим Карасьов (директор Інституту глобальних стратегій):
„Безумовно може взяти участь: вона має на це право як звичайний громадянин і обов‘язок, як лідер потужної, сильної партії. Для того щоб розвивати партію, партійним лідерам потрібно кандидатувати на президентських кампаніях, які є досить сильним полігоном для зміцнення лідерських і партійних позицій. Інша справа, як участь Юлії Тимошенко в президентській кампанії може позначитися на коаліційних розкладах і на поточній політичній кон‘юнктурі взагалі. З цього є один вихід: щоб зняти напругу між можливим кандидатством двох лідерів «помаранчевих сил» на президентській кампанії 2009 року, вже сьогодні вони мають підписати угоду про те, що один з них підтримає партнера в разі його проходження до другого туру президентських виборів”.Володимир Малинкович (директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):
„Да, я думаю, может. Дело в том, если она не получит сейчас премьерский пост, или получив пост сейчас до 2009 года потеряет его, то она будет баллотироваться в президенты, и не исключено, что может им стать. Во всяком случае, у нее шансов будет больше, чем у Ющенко”.Олександр Литвиненко (провідний експерт політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова):
„В принципі, робити такі заяви – це не прерогатива Рибачука. Вона сама неодноразово категорично заявляла про те, що не балотуватиметься в 2009 році на посаду президента України. Але водночас вона неодноразово говорила, що постійно йтиме з Президентом України Віктором Ющенком, та підтримуватиме його в усіх справах. Тобто вона не просто говорила, що не буде йти кандидатом у президенти, а натякала на те, що вона буде йти в тандемі з діючим Президентом, на перший і на другий термін. З цього можна зробити висновок: якщо цей тандем не відбудеться або навіть стане неможливим, то питання щодо її кандидатування на посаду президента України залишається відкритим”.