Якщо ви вирішили покращити свої умови життя, встановити нові пластикові вікна, то варто розібратися як далеко пішла ця індустрія та що сьогодні вам можуть запропонувати виробники. Київ має високий попит на металопластикові вікна, Львів йому зовсім не поступається, як і більшість великих та перспективних міст країни. Та щоб серед всього різноманіття пропозиції знайти саме своє за якістю і вартістю, потрібно знати, що шукаєш та робити це правильно. Тому далі розглянемо з чого складається металопластикове вікно та на що потрібно звернути увагу при його виборі.
Раціональні поради по вибору пластикового вікна
Віконна конструкція складається з металопрофілю, склопакету та фурнітури. Не можна сказати, що якийсь із цих елементів є другорядним і ним можна знехтувати чи здешевити на ньому. Щодо вибору металопрофілю, то тут варто звернути увагу на наступні показники:
- клас профілю;
- ширина металу рами.
Якісним та довговічним вважається профіль класу А, товщина якого починається від 3 мм, тоді як стінки металу для рами вікна повинну бути не менше ніж 1,5 мм. Сам профіль може бути трикамерним, чотирикамерним і далі, що вказує на кількість повітряних камер, які існують в металопластиковій рамі вікна та покликані потовщити її і позитивно вплинути на його тепло- та шумоізоляційні властивості.
Наступним важливим елементом вікна є склопакет, що складається із герметично встановлених пластин скла. Паких пластин у склопакеті може бути від двох до пяти. Як і у профілі, вони формують повітряні камери різної товщини, що дозволяє збільшити прошарок між вулицею і приміщенням і покращує теплозбереження, звукоізоляцію. Також ці показники можна покращити, заповнивши за потреби камери склопакета спеціальними газами, такими як:
- аргон;
- криптон.
Сучасна індустрія віконного виробництва дозволяє виготовляти склопакети із загартованого скла, для надання йому додаткової міцності, що є безперечною перевагою для людей, які не нехтують своєю безпекою.
Фурнітура робить металопластикове вікно функціональним, а якісна фурнітура – ще й підвищує його зносостійкість. До неї відносять:
- завіси;
- запори;
- заглушки;
- засувки;
- ножиці;
- замки;
- блокіратор.
Виробники приділяють велику увагу розробленню фурнітури для захисту дітей від необережного поводження з вікнами, тому пропонують не лише замки і блокіратори, а й знімні ручки, рухомі обмежувачі, обмежувачі кута розкривання вікна тощо. Тому при виборі фурнітури, опирайтеся на свої потреби, бо якщо ваші діти вже повнолітні і не потребують додаткового нагляду, немає сенсу переплачувати за функціонал, яким ви не будете користуватися.