На сегодняшней пресс-конференции и.о. министра экономики Сергей Терехин сказал, что заявление о том, что правительство Тимошенко получило страну на гребне экономического развития, а затем привело все в упадок, не соответствует действительности, передает корреспондент «Фразы».
В частности, по словам Терехина, последний квартал 2004 года характеризовался отрицательным приростом ВВП в размере 5,5%. Инфляция в этот период времени составила 6,2 процента. Кроме того, по словам и.о. министра, в последнем квартале 2004 года фактически не было прироста денежной массы, и экономика не обеспечивала монетарной базой растущий ВВП.
Кроме того, по словам Терехина, после 2004 года невозможно было регулировать товарные рынки, а в государственном резерве были фактически нулевые запасы по всем видам стратегических продуктов, в том числе зерна и бензина.
В частности, Терехин озвучил цифры по некоторым продуктам, которые считаются секретными.
«Припустимо, 32 тисячі тон цукру станом на 1 лютого. Про які інтервенції можна було говорити при середньому споживанні цукру на рік 1,8 млн. тонн. Практично не було запасів пального. Було декілька тисяч тонн мазуту, який не використовувався практично у наших енергетичних підприємствах і декілька десятків тисяч тонн дизеля для того, що використовувати їх як мобілізаційний резерв, тобто на випадок війни, стихійного лиха або надзвичайної ситуації. Були запаси біля мільйона тонн зерна, але знаєте якого? Яке було придбане у 2003 році, як правило більшість його було придбано з державного резерву Російської Федерації. Це зерно коштувало приблизно в 3 рази більше, ніж ринкова ціна в цьому році. Його не можна було продавати по цій ціні, бо це заборонено законом, в державний резерв і його якість не входила навіть в 6-ту категорію. Це - найгірша категорія зерна, в якій біля 40% було якихось жучків, примісів і т.д. Його споживати людям було неможливо», - сказал Терехин. Он подчеркнул, что это зерно и сейчас находится в Госрезерве, однако употребить его куда-либо не представляется возможным.