На мій погляд, збільшення бар’єру на сьогодні є недоцільним і недоречним. По-перше, це пов’язане з тим, що лише приблизно два місяці тому виборчий закон було ухвалено в новій редакції. І саме під час розгляду цього питання у Верховній Раді було досягнуто компромісного рішення: виборчий бар’єр не будуть підвищувати в обмін на внесення тих коректив у виборче законодавство, які були пов’язані з негативним досвідом минулої виборчої кампанії – на виборах Президента України. Саме тоді було досягнуто консенсусу в питанні виборчого бар’єру. Справа в тому, що на сьогодні у Верховній Раді немає більшості народних депутатів, які б підтримали таке рішення.
По-друге, якщо розглядати, чому сьогодні це питання знову піднімається, то є припущення, що деякі люди в оточенні Президента, можливо, з керівництва партії «Наша Україна», таким чином намагаються натиснути на своїх колишніх союзників із націонал-демократичних партій, щоб примусити їх усе ж таки увійти в коаліцію з «Нашою Україною» чи до складу цієї нової партії. При тривідсотковому бар’єрі у цих партій є хоча б теоретичні шанси подолати цей бар’єр самостійно. Якщо бар’єр буде підвищено, цих шансів у них фактично не буде.
І на останок слід сказати, що вплинути на структуризацію складу Верховної Ради може лише суттєве підвищення виборчого бар’єру – не менш, ніж до семи, а то й до десяти відсотків. Якщо він буде збільшений до 4 – 5 %, ніякого суттєвого впливу на структуризацію майбутнього складу Верховної Ради не буде, фактично структура залишиться тією ж самою. Тобто нема різниці між 3-, 4- і 5-відсотковим бар’єром у нинішніх політичних умовах, тому що є фаворити, які долають і п’ятивідсотковий бар’єр, а інші політичні партії не дотягують навіть до тривідсоткового.