Все як завжди. Теоретично ідея хороша, а на практиці, я думаю, з цього буде велика мильна бульбашка. Як при Кучмі це мало давало ефекту, так і зараз. Питання не в тому, що буде говорити політрада, проблема в тому, щоб її почув той, хто її створює. Я майже переконаний, що оскільки в Ющенка бажання слухати будь-кого, тим більше когось почути та якось втілити в життя реальні побажання політичних сил, як правило, відсутнє абсолютно, то і результат від створення такої Політради буде абсолютно нульовий.
Ющенко, очевидно, захоче її використати в спекулятивних цілях, щоб просто продемонструвати, що він консультується з іншими силами, що він відкритий для діалогу, то ця PR-акція розвалиться на першому елементарному політичному протистоянні. Коли буде доведено, що при існуванні Політради було запропоновано цілий ряд логічних пропозицій щодо виходу з певних кризових ситуацій і вони не були почуті Президентом, а криза тільки поглибилася, то вона буде мати протилежний від задуманого ефект. Тому я не вірю в велику ефективність, але, в принципі, така структура є абсолютно логічною, і Президент мав би на неї піти принаймні ще 7-8 місяців назад.
Що стосується того, чи вступить в неї Раїса Богатирьова (лидер фракции Партии регионов «Регионы Украины» - ред.), то, наскільки я знаю, вона сама ставиться до цього позитивно. Але кінцеве рішення буде прийматися на одному з найближчих засідань чи Політради партії, чи на рівні фракції, чи на рівні керівництва партії. Хоча, я думаю, що те, що рішення буде позитивне, можна прогнозувати на сто процентів, тому що діалог потрібний. Інша річ, коли діалог йде тільки з одного боку, а з другого боку жодного прислухання, то і результативності немає. Але щоб ми потім не були змушені розводити руками і казати, що ми не мали можливості донести свою думку, то ми, я думаю, повинні на це йти.