«Я впевнений, що влада в форматі Кучма-Янукович могла вдатися до прямої фальсифікації результатів навіть судових рішень, тим більше в такому регіоні, де все формувалося Януковичем, від бізнесу до гілок влади», - отметил в интервью «Фразе» народный депутат Украины, член фракции «Наша Украина» Владимир Бондаренко, комментируя заявление ГПУ о возможной фальсификации двух постановлений президиума Донецкого областного суда от 27.12.1978 о якобы отмене приговоров относительно Виктора Януковича.
«З його волі обиралися і виборні органи, як представницька, так і частина від Донеччини до законодавчого органу. Ним формувалися виконавчі структури і він, безумовно, впливав на суди.
Проблема, яку він вирішував, стосувалася, перш за все, його перспектив. В державі, де не сприймаються судимості людини як краща характеристика, це робилося для створення його невинності в варіантах дитячих чи юнацьких проступках, які призвели до судимостей. Я впевнений, що якщо добре подивитися, то підтвердиться і та інформація, що вже проходила, що це були не єдині судимості в той період.
Якщо підробка буде доведена, то треба буде вжити серйозних заходів до тих, цим займався і адекватно оцінити роль самого Януковича в цій ситуації як людини, яка претендує на очолення об’єднаної опозиції до нової влади. Я думаю, що знову підніметься крик, що це спеціальні нападки на білокрилих ангелів, які вели себе чемно все життя, а тепер їх терзають. Так як Бориса Колесникова та Івана Різака, що їх треба звільнити. Я був і в Донецьку, і в Мукачеві, тому бачив дії тієї влади, які, на мій погляд, заслуговують більш жорсткої оцінки ніж сьогодні.
Я впевнений, що морально-етичні стандарти адміністрації Кучми та Януковича дають право абсолютно чітко передбачати, що це було зроблено дійсно так, як про це говорить прокуратура.
Це не фактор тиску з боку нової влади, це фактор відновлення справедливості. В чому тут тиск? Якщо судимості не були зняті, то треба вживати до громадянина Януковича рівно однакові стандарти як і до інших громадян України. Не може бути виправданням те, що Янукович був прем’єром і до нього не можна повернути його істинний статус людини, яка мала судимості не зняті до цього часу. Це треба зробити тільки тому, що є такий закон в Україні. Змінимо закон - не будемо цього робити. Немає у нас сьогодні двох стандартів по відношенню до колишніх прем’єр-міністрів і рядових громадян.
Щодо слів народного депутата Володимира Зубанова про те, що парламент може прийняти закон за яким людям з судимостями буде заборонено йти в депутати і цим самим буде поставлено хрест на політичній кар’єрі Януковича, то пан Зубанов говорить про ті речі, які нібито спеціально будуть робитися для Януковича.
Я думаю, що у Верховної Ради буде значно більше загальних проблем діяльності нової влади, аніж персоніфікувати свої якісь рішення стосовно Януковича.
Людина повинна писати, що має дві не зняті судимості, а виборець хай сам визначається. От і все», - рассказал Владимир Дмитриевич.
Напомним, что проверкой, проведенной прокуратурой Донецкой области, установлено, что в течение 2002-2004 годов неустановленные служебные лица Апелляционного суда Донецкой области подделали два постановления президиума Донецкого областного суда от 27.12.1978.
В постановлении речь шла о якобы отмене относительно Януковича приговоров народного суда г. Енакиево с 15.12.1967 года по ст. 141 ч. 2 Уголовного Кодекса УССР с закрытием производства по уголовному делу и с 18.07.1970 года по ст. 102 Уголовного Кодекса УССР с закрытием производства по уголовному делу.
По данному факту прокуратурой Донецкой области возбуждено уголовное дело и организованно досудебное следствие.