Уже несколько дней в состоянии «боевой готовности» работают сотрудники полтавской областной детской библиотеки имени Панаса Мирного. Об этом сообщает корреспондент «Фразы».
«Все почалося ще 21 вересня, коли у відповідності з рішенням Октябрського районного суду Полтави було заплановано примусове виселення бібліотеки з приміщення на вулиці Гагаріна, 5. Але того дня судовим виконавцям так і не вдалося потрапити на „об”єкт” – представники багатьох політичних партій і громадських організацій, самі працівники бібліотеки просто заблокували вхід до приміщення і провели тут імпровізований мітинг з вимогами до влади припинити свавілля. Втім серед „блокіраторів” були й самі ... представники облдержадміністрації на чолі з заступником голови В.Іноземцевим, оскільки вони теж не згодні з рішенням суду.
А історія бібліотеки дійсно повчальна. У будинку, побудованому трестом «Полтаваоблсільгоспбуд» ще в 1974 році, приміщення на першому поверсі з самого початку і проектувалося як бібліотека. На жаль, тоді нікому й на думку не спало, що коли-небудь постане питання власності – майже 30 років бібліотека спокійно орендувала приміщення. Але коли справи у колишнього тресту ( нині АТ «Полтаваоблагробуд») пішли не кращим чином, тут згадали й про «свою» бібліотеку. Спершу кілька років тому приміщення «під шумок» приватизували, а потім і взагалі продали ВАТ «Полтавагаз» за 180 тисяч гривень – в «рахунок часткового погашення боргів за газопостачання».
Здавалося б, навіщо газовикам бібліотека? Але ж для них це вже булла й не книгозбірня, а «приміщення площею 500 кв. м у центральній частину міста». Тому «Полтавагаз» через деякий час продає приватній фірмі , а та – уже за 500 тисяч гривень – трьом фізичним особам. Так упродовж п”яти років приміщення було перепродано тричі, тому наївно думати, що заплативши таку суму, хтось би почав раптом страждати філантропією і залишив бібліотеку в спокої. Такою наївною, схоже, булла тільки місцева влада – як стара, так і нова. Всерйоз насторожившись лише тоді, коли запахло виселенням. Адже рівноцінних варіантів для переселення бібліотеки не існує й досі.
Втім виконати рішення суду з «першої спроби» судовим виконавцям зрештою так і не вдалося. Вони склали акт про «неможливість потрапити у приміщення» і під збуджені вигуки натовпу мовчки залишили «об”єкт». Але ж проблема залишилася. І її вирішення, схоже, знову буде за судами, адже управління культури облдержадміністрації нині оспорює законність самої приватизації, де, як підтверджують і працівники прокуратури, «є питання». Звичайно, простіше було б просто викупити вже існуюче приміщення на Гагаріна, 5, але цінова пропозиція звучить тут прямо в стилі Жванецького: учора за 180 тисяч, Але гривень, а сьогодні – за 500 тисяч, але доларів. Голова облдержадміністрації Степан Бульба вважає таку суму нереальною і закликає всіх «боротися за справедливість».
Перші жертви цієї боротьби уже з”явилися – після нервового зриву на лікарняному ліжку опинився директор бібліотеки Леонід Чобітько. А його підлеглі тим часом чекають чергового візиту судвиконавців і погрожують, що в разу виселення бібліотеки, вони винесуть книги на площу і спалять їх прямо перед пам”ятником Леніну, який стоїть якраз навпроти входу до бібліотеки», - передает корреспондент «Фразы».