5 липня 2012 року за поданням Кабінету Міністрів України Верховна Рада України прийняла законопроект, автором якого є наш шановний прем`єр-міністр М. Я. Азаров, «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне поводження зі зброєю, вибухонебезпечними матеріалами», який на даний час вже підписаний Президентом України.
За даним законом внесені зміни до ст. 263 КК України, а саме в частині 1 даної ст. абзац 1 слова «виготовлення, ремонт» виключили, а в абзаці другому слова від «двох до пяти» замінили словами «від трьох до семи».
Сам же КК України доповнили ст.
«Незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв
1. Незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються позбавленням волі на строк від пяти до десяти років.
3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років».
От так! Пан Азаров, вочевидь, дуже піклується про громадську безпеку, яку ототожнює зі своєю особистою, якщо ініціював цей законопроект, і тепер улюблене хобі багатьох громадян (мисливство, риболовля, садівництво) може спричинитися для них до, як мінімум, трьохрічного, а то й дванадцятирічного споглядання «неба у клітинку».
4 серпня кожного року відкривається сезон полювання на водоплавну птицю. В цьому році термін відкриття сезону у зв`язку з небувалою спекою, загрозою виникнення пожеж, був перенесений. Проте всі мисливці країни готуються до його відкриття. Ремонтують та перевіряють зброю, знаряджають бойові припаси, готують спорядження. Нібито все, як завжди. Але ж ні!
Кожен з мисливців знає, що від зброї, її надійності залежить не тільки успішне полювання, але й особиста безпека. Та не йти ж до зброярні з такими вадами зброї, як підгонка прикладу, інші незначні роботи з ремонту. Досвідчений мисливець все це робив і робить самостійно. І з давніх часів у мисливській літературі та періодиці вільно друкувалися матеріали в допомогу мисливцям у цій справі, а влада навіть за тоталітарної сталінщини не вбачала у цьому жодного криміналу. Та то було колись! А тепер і нші часи. І інші віяння. А з ними вступає в дію частина 1 наведеної статті незаконний ремонт вогнепальної зброї. Адже цей вид діяльності передбачає отримання спеціального дозволу (ліцензії). А у кого з більшості наших мисливців є ця ліцензія? От і виходить, зробила людина незначний ремонт власної вогнепальної зброї, яку, до речі, цілком законно придбала, зберігає та використовує, і одразу ж стає суб`єктом ч. 1 ст.
Більшість із нас, українських мисливців, використовує набої (боєприпаси) власного виготовлення. Ну не довіряє людина заводському патрону! Адже гарантовано високоякісні патрони зазвичай не по кишені пересічному мисливцеві, а якість дешевих, та навіть і цінових «середнячків» не відрізняється стабільністю. До того ж кожна рушниця, як кажуть, свій патрон любить з індивідуально підібраними і перевіреними під час контрольних відстрілів компонентами і способом спорядження. От аби зарадити цьому, в спеціалізованих магазинах цілком законно і продають складові до таких боєприпасів.
А що ж тепер? Зробив, як завжди, свої патрони і на тобі, «заробив» термін ув`язнення? Адже тепер ти вже незаконно виготовив боєприпаси. От і маєш замість полювання та улюбленого відпочинку кримінальну статтю, за якою ти, шановний мисливцю, можеш потрапити за грати на строк від 3 до 7 років. А якщо ти все це зробив не сам, а в компанії таких же мисливців, то отримаєш вже іншу частину статті Кодексу де відповідальність вже від пяти до десяти років. Ну, а коли ти це робиш з друзями, з якими полюєш не один рік, та інші друзі роблять те саме, то можеш, шановний, забути про полювання на всі дванадцять років!
«Я ж казав тобі дурню, навіщо тобі це полювання!» сказав сусід-рибалка. Ось риболовля, вода, юшка... Який відпочинок може бути краще!
Еге ж... Тільки не все так просто, шановний рибалко. А що ти використовуєш для грузила на вудку? Правильно, шріт, той самий свинцевий шріт, який використовується для виготовлення бойових припасів патронів. Так що не посміхайся, шановний рибалко. За шріт в кишені ти теж кандидат у лави арештантів. Бо він є компонентом для спорядження боєприпасів! Була б стаття у Карному кодексі, а підозрюваний знайдеться.
А тепер вже ти, шановний садівник-любитель, чи навіть професіонал. Ти ж використовуєш добрива і навіть сам їх виготовляєш з різних компонентів, так? А із чого саме, невже селітру не використовуєш або інші складові, які, як відомо, можна застосувати у створенні вибухових пристроїв? А, таки використовуєш! Ось і ти, шановний садівник, в нашій компанії....
Тож думайте, панове, що на вас чекає. Весела перспектива? Тому необхідно подякувати тим, хто так дбає про нас. І урядові, який ініціював цей закон, і законодавчій владі, яка його прийняла, і самому Гаранту, який все це підписав. Адже ні про кого іншого а саме про нас дбають. Успіхів у полюванні!
Р.S. Це не жарт. До цього вже заборонили використання приладів з функціями аудіо- чи відеозапису, і за ст. 163 та ст. 359 КК України вже є засуджені. А зовсім нещодавно, і місяця ще не минуло, головний державний автоінспектор країни пан Резніков дав своїм підлеглим команду «фас»: всіх саджати на п`ятнадцять діб за відеоз`йомку гаїшників... Щоправда, прем`єр-міністр Азаров згодом нібито щось висловив проти... Але, вочевидь, якось не надто наполегливо і переконливо. Тож не дивно, що пан Резніков свою офіційно оформлену відповідним документом обіцянку саджати водіїв за відеофіксацію фактів свавілля та хабарництва підлеглих на дорозі так і не спростував! Робіть висновки, люди. І готуйтеся...
Президент «Ліги захисту прав людини», адвокат Годецький І. Ю. має своє бачення цієї ситуації та готовий обговорити підняті тут проблеми в телеефірі та на шпальтах газет з усіма бажаючими. Контактний телефон: