Український гімнаст Ілля Ковтун взяв «срібло» на Олімпіаді у Парижі

5 серпня у спортивній гімнастиці в останній день змагань на Олімпійських іграх-2024 відбулися фінали на окремих приладах. У боротьбі за медалі на паралельних брусах взяли участь лідери української збірної Ілля Ковтун та Олег Верняєв.

Українець Ілля Ковтун виграв свою першу олімпійську медаль Ілля виграв срібло у вправах на паралельних брусах (15.500 балів). Українець на цій Олімпіаді двічі був четвертим, фінішував п'ятим у команді, а тепер завершив змагання із нагородою.

Інший представник України Олег Верняєв упав під час виконання вправ та посів восьме місце.

Перемогу у змаганнях отримав Цзоу Цзіньюань із Китаю, а бронзу — Шинносуке Ока із Японії.

Спортивна гімнастика. Паралельні бруси, фінал ОІ-2024:

1. Цзоу Цзіньюань (Китай) - 16.200;

2. Ілля Ковтун (Україна) – 15.500;

3. Шинносуке Ока (Японія) - 15.300;
...
8. Олег Верняєв (Україна) – 13.300.

Для Ковтуна срібна нагорода Парижа стала першою олімпійською у кар'єрі. На Олімпіаді-2024 він раніше двічі фінішував четвертим - в індивідуальному багатоборстві та вільних вправах.

Напередодні Україна здобула дві нагороди у стрибках у висоту. Світова рекордсменка Ярослава Магучих виграла змагання з результатом 2.00 м. Натомість її співвітчизниця Ірина Геращенко розділила бронзову медаль із австралійською атлеткою Елеанор Паттерсон.

Також учора метальник молота Михайло Кохан завоював «бронзу» у дисципліні. У найкращій спробі українець відправив спортивний снаряд на 79.39 м. Переможцем змагань став канадець Ітан Катцберг, який кинув молот аж на 84.12 м.

Нагадаємо, українець Сергій Куліш взяв срібло у стрільбі з гвинтівки.