Народный депутат Украины, член фракции «Регионы Украины» считает власть и оппозицию слишком радикальными и готов говорить про НАТО. Об этом – в эксклюзивном блиц-интервью Зубанова
«Фразе».
Пане Володимире, як Ви вважаєте, чи минули часи гострої неприязні людей з західного регіону до „східняків”, і навпаки?
Я б не сказав, що всі стереотипи, які склалися у людей під час виборів, вже зруйновані. Певні стереотипи все ж таки є, тому що у людей різна культура. Наприклад, у нас були журналісти з Півдня, з Феодосії. Так вони казали: „От що це таке, приїжджають до Криму зі Львова і навмисно спілкуються виключно українською мовою. Чого це вони так себе поводять?”. Такі випадки є.
Я їх питаю, а якщо до вас приїдуть англійці, чи то пак іспанці, ви теж їм будете говорити, щоб вони спілкувалися лише російською мовою? Вони повинні „розбитися на друзки”, але повинні спілкуватися у себе в Криму з приїжджими на тих мовах, які запропонують іноземці.
В суспільстві залишається найболючіша проблема – недовіра. Особливо ця проблема стосується малоосвічених прошарків суспільства. Інші люди нормально і толерантно ставляться одне до одного. А якщо ще й надати додаткову інформацію про культуру та історію різних регіонів, розповісти, чому Донецьк себе поводить так, а Львів себе – так, то люди стовідсотково зрозуміють один одного. Я не скажу, що вибачаться, просто зрозуміють.
Як члени Вашої фракції сприйняли такий захід (автопробіг „Схід і Захід – разом!)”за вашою участю?
Нормально вони все сприйняли. Вони зараз зайняті виборами. Вони ж майже всі члени „Партії регіонів”, тому зараз вони напружено працюють.
А ви є членом „Партії регіонів”?
Ні до „Партії регіонів”, ні до „Нашої України” я не належу. Я хочу обрати собі якусь серединку. Мені більш-менш підходить позиція Литвина. Якщо він піде своїм блоком імені Литвина, то я б дуже хотів би опинитися поруч. Ну наприклад, його ідеї і його погляди дуже схожі з моїми.
А от представники Партії регіонів, НСНУ, БЮТ – дуже радикальні політики, і їх позиції не співпадають з моїми.
Чи можна зараз говорити про якесь примирення на рівні політичних сил?
Дійсно, про це говорити зараз вже частково можна. Ми з Ярославом Кендзьором (народний депутат України, фракція „Наша Україна” – ред.) довели, що можемо нормально спілкуватися. Навіть по таким дуже важким питанням, як мовне, або вступ до НАТО. Ми, якщо і не повністю погоджуємося з позиціями один одного, проте намагаємося робити кроки назустріч.