Верховная Рада приняла Закон Украины „О внесение изменений в Закон Украины „О Государственном бюджете Украины на 2005 год” и в некоторые другие законодательные акты” (№ 7653-д), подготовленный Правительством и доработанный парламентским Комитетом по вопросам бюджета с учетом предложений депутатских групп и фракций. Об этом сообщает пресс-служба Минфина.
Министр финансов Украины Виктор ПИНЗЕНИК подчеркнул, что Закон сбалансирован. „Доходи, сбалансированы с расходами через изменения ставок рентных платежей за добычу нефти и газовый конденсат”, - отметил член правительства. Он также подчеркнул, что „принятые изменения врегулируют несколько принципиальных вещей”:
„Незважаючи на виділення значних обсягів коштів на державну підтримку вугледобувних підприємств, значна частина з них не могла покрити борги по заробітній платі, які склались у всі попередні роки”, - сказав Міністр. За його словами, станом на початок квітня поточного року вони становили понад 200 млн. гривень. Крім того, зазначив Віктор ПИНЗЕНИК, наростали суми санкцій за несвоєчасну виплату заробітної плати і несплачені зобов’язання по пенсійних та інших соціальних фондах. „Прийнятий сьогодні Закон врегульовує цю проблему, – наголосив Міністр фінансів. - Окрім того, на вирішення шахтарських проблем спрямовано 11 млн. грн. для передачі об’єктів соціальної сфери у комунальну власність”. Як зазначив урядовець, це зменшує навантаження на бюджети шахт.
Законом врегульовується заборгованість по середньострокових позиках місцевих бюджетів, яка виникла у минулі роки через неможливість точного прогнозування доходів 2004 року у зв’язку із зміною ставки податку на доходи громадян. „Виникла заборгованість, яку місцеві бюджети не могли погасити, - зазначив Віктор ПИНЗЕНИК. – Завдяки цьому Закону така заборгованість перед Держбюджетом буде списана”.
„Цим Законом і закладеними в ньому змінами до інших законів закриваються істотні втрати доходів бюджету у зв’язку з нещодавно відкритими „дірками” в оподаткуванні, – наголосив Міністр фінансів. – Мова йде про проведення під прикриттям спрощеної системи оподаткування ряду рішень, які надавали можливість крупним компаніям уникати сплати податків”. Серед таких лазівок, зазначає Віктор ПИНЗЕНИК, були, зокрема, „норми про витрати на страхування, які дозволялося відносити на собівартість”. Ця норма дозволяла багатьом компаніям уникати сплати податку на прибуток.
Також врегульовано іншу норму, яка давала можливість для маніпуляцій і уникнення оподаткування, а саме - щодо визначення місця надання послуг. „Те трактування, яке було недавно введене в дію і яке не мало жодної економічної логіки, дозволяло використовувати відшкодування ПДВ як інструмент „викачування” коштів з Бюджету”, - зауважив Міністр фінансів.
Крім того, відзначив керівник Головного фінансового відомства держави, Законом також вирішено ряд питань, які стосуються головних розпорядників, зокрема, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства молоді і спорту, Національної Академії наук, Української Академії аграрних наук”, - сообщает пресс-служба.