Правохранители Луганской области возбудили уголовное дело за фактом хищения средств в особыо крупных размерах. Об этом
"Фразе" сообщили в пресс-службе МВД Украины.
"Слідство встановило, що протягом 2003 року з Фонду загальнодержавного соціального страхування на випадок безробіття для створення нових робочих місць працівникам вугільної промисловості, які звільняються через ліквідацію шахт, на адресу Луганської облдержадміністрації надійшли 31 млн. 264 тис. 400 гривень. Не зважаючи на це, реально було працевлаштовано значно менше робітників, ніж передбачалося.
Зокрема, встановлено, що в порушення Порядку створення нових робочих місць обов’язки та функції замовника по їх створенню було покладено на ДК „Луганськлегінвест”. Згідно з розпорядженням посадових осіб Луганської облдержадміністрації, перерахування вказаних коштів здійснювалося на рахунки саме цієї компанії. Згодом Луганська ОДА провела конкурс бізнес-планів по створенню нових робочих місць. Цікаво, що обласною конкурсною комісією в ЗМІ було розміщене оголошення, де вказувався не весь перелік документів, необхідних для участі в конкурсі. Через це до участі у ньому були допущені окремі підприємства, які або взагалі не займалися господарською діяльністю, або не були зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності. Зокрема, одне з ТОВ було зареєстроване за два дні до проведення конкурсу, інше — за 6 днів по ньому.
У конкурсі для одержання інвестицій перемогли п’ять підприємств, а також три „перехідні” підприємства - з попереднього конкурсу (2002 року). Перелік підприємств, установ та організацій, на яких створювалися робочі місця для працевлаштування робітників вугільної промисловості, було також затверджено розпорядженням одного з керівників Луганської ОДА. Відтак ДК „Луганськлегінвест” уклала 8 договорів з виконавцями робіт, які зобов’язалися створити 456 нових робочих місць.
Співробітники УМВС України в Луганській області встановили, що на працевлаштування 456 вивільнених працівників вугільної галузі було виділено всі необхідні для цього кошти. На теперішній же час працюють лише 126 колишніх шахтарів, а 330 до цього часу не працевлаштовано. Виходячи з цього, у діях посадових осіб Луганської облдержадміністрації, ДК „Луганськлегінвест”, а також посадових осіб підприємств, які мали створити робочі місця, вбачаються ознаки злочинів, передбачених статтями 364 та 367 Кримінального кодексу України", - сообщает пресс-служба.