Видалення зуба: коли виникає потреба в хірургічному втручанні

Підтримка здоров’я ротової порожнини — головна мета роботи стоматолога. Іноді трапляються випадки, коли лікування не приносить бажаного результату. Приймається рішення про видалення хворого зуба. Процедуру виконують у клініках, де залучені фахівці хірургічного профілю. Ціни на стоматологію в Києві суттєво не відрізняються, пацієнти вибирають медзаклад зі власних міркувань або ті, що знаходяться поруч із місцем проживання.

Рішення щодо виконання будь-яких процедур приймаються після огляду та діагностики. Видалення зуба — радикальна міра, направлена на те, щоб позбавити пацієнта гострої симптоматики та ускладненням, які можуть нести загрозу здоров’ю та життю. Запальні процеси в деяких випадках поширюються дуже швидко. Тоді відлік йде на години. У таких випадках пацієнту виконується екстрене хірургічне втручання.

Коли виникає необхідність видаляти зуб

Основними причинами, коли стоматолог може запропонувати не лікування, а екстракцію, є:

Приймати рішення про видалення зуба досить складно, треба знати, у який спосіб буде відбуватися його заміна. 

Як підготуватися до хірургічного втручання

Пацієнт має право знати все про стан свого здоров’я, тому варто ставити питання стоматологу, які виникають під час візиту. Видалення відбувається цілком безболісно. Сучасні препарати діють досить швидко, ефективно та пролонговано. Не буде зайвим створити перспективу подальшого лікування. Це може бути імплантація, встановлення мостоподібної конструкції або протезування. 

Екстракція  зуба — травматична процедура, особливо коли видаляються моляри. Вони мають декілька коренів, тому загоєння ясен може відбуватися досить тривалий час.

Виконання рекомендацій лікаря допоможе подолати період регенерації без ускладнень. Першу добу потрібно приймати знеболювальні препарати. До загоєння ясен бажано полоскати порожнину рота розчинами, які призначить стоматолог.  

Загрози, які виникають при розвитку запалення хворого зуба

Відкладання лікування карієсу призводить до серйозних наслідків. Нестерпний біль — це лише симптом, який свідчить про те, що відбувається поширення інфекції. Діяти треба негайно, коли ще можна врятувати хворий зуб та провести лікування. Стоматологи не схильні до радикальних мір, краще, коли в щелепі залишиться хоча б корінь. Це дасть можливість встановити коронку. Для пацієнта це буде оптимальне рішення, до того ж обійдеться дешевше.

 

Після видалення зуба в щелепі відбуваються процеси регенерації. Кісткова тканина втрачає щільність, це може призвести до естетичних дефектів. Вади стають помітні на обличчі, з’являються западини. Тому відкладати протезування на тривалий час не варто. У деяких випадках виконується одномоментна імплантація на місце видаленого зуба. Це забезпечує найкраще приживлення штучного кореня.