Електричні щити: важливі аспекти та поради для вибору

Якісне устаткування є однією з запорук надійної експлуатації енергетичного обладнання. Для розміщення приладів обліку та автоматів захисту, надійної комутації силових кабелів використовують електричні щити. Хоча вони доволі прості за конструкцією, наявність технологічних особливостей дозволяє їм якісно виконувати свої функції:
• розміщення компонентів;
• попередження несанкціонованого або випадкового доступу до устаткування;
• забезпечення механічної та водної ізоляції електричної частини

Такий товар розрахований на тривале користування. Зазвичай його взагалі купують один раз для об’єкту, після чого ніколи не замінюють. Встановлення нового щита може знадобитись лише при збільшенні кількості споживачів електроенергії.

Особливості конструкції

Фактично щит представляє собою короб, який виготовляється з металу або пластику. Найбільш розповсюджений колір - білий, але можливі й інші варіанти. Є помилкою що металеві вироби більш надійні, їх перевагою є міцність корпусу. Якісні пластикові щити також якісно виконують свої функції, а коштують дешевше. Перевагою цього типу є електрична ізоляція, але пластик може з часом змінювати свій початковий відтінок. Полімерні вироби рекомендовані для дерев’яних стін.

Для зручності лицьова панель може виконуватись з прозорого матеріалу. Це дозволяє контролювати положення перемикачів автоматів захисту без відкриття кришки. В малих по розміру щитах така панель виконує роль дверцят та відводиться до гори.

В місцях загального користування або родинах із дітьми доцільно обирати зразки, які обладнані замками. В окремих випадках можуть знадобитись моделі з посиленим корпусом та додатковим захистом. Найбільш сучасними в цьому відношенні є моделі з декількома відсіками, у кожного яких свої дверцята.

Як купити якісний товар

Якщо мова йде про перше встановлення щита, необхідно вірно обрати його тип. Слід порадитись з електриком з приводу яку модель встановлювати: навісну або вбудовану. Має значення й місце розташування короба. Якщо мова йде про відкрите повітря необхідно обирати щити з підвищеним захистом від вологи. Так, в продажу є моделі зі стандартами від ІР20 до ІР66.

Не слід брати занадто великий щит електричний. Це зайві трати коштів та необхідність використання додаткового простору. Додаткове місце знадобиться якщо мова йде про трифазне підключення або велику кількість споживачів.

Головний електричний щит як правило розміщує в собі лічильник електроенергії. Ці прилади можуть бути стандартного або зменшеного розміру для домашнього використання, більшого обсягу якщо мова йде про зразки для комерційного чи промислового використання. Має значення кількість модулів, які буде встановлено.

Окреме питання — це придбання промислових зразків. В них встановлюються прилади які керують електрикою в будинках, виробничих цехах або інших крупних об’єктах. Такий товар обирається лише за вимогами, які окреслює електромонтер, що здійснює роботи. Найбільші моделі розміщуються на полу.