Консультація гінеколога: коли необхідна та як проводиться

Гінеколог – лікар, який супроводжує жінку протягом усього життя. На ньому лежить відповідальність за ведення циклу, гормональні зміни, підготовку до вагітності, консультації майбутніх та молодих батьків, різні вікові зміни у жінок.

Коли потрібно звертатись до гінеколога

Крім планових профілактичних оглядів, консультація гінеколога потрібна у таких ситуаціях:

  1. У разі ознак захворювань репродуктивної сфери – болю внизу живота, виділень, збоїв менструального циклу тощо.
  2. Коли треба підібрати спосіб запобігання. Саме гінекологу варто довірити добір оптимального методу. З огляду на ситуацію він призначить таблетки, поставить внутрішньоматкову спіраль або порекомендує інший варіант.
  3. Якщо у пари виникли проблеми із зачаттям малюка – при такій проблемі краще записатися не просто до гінеколога, а до гінеколога-репродуктолога.
  4. При неприємних проявах менопаузи – припливах, пітливості, підвищенні тиску.
  5. При плануванні вагітності – під час підготовки до зачаття важливо відвідати гінеколога і зробити комплекс досліджень з метою оцінки фертильності, виключення небезпечних для малюка інфекцій, визначення резус-фактора.

Все це абсолютні покази, коли не варто відкладати запис до гінеколога. Адже відсутність лікування може значно погіршити стан жінки та призвести до розвитку небезпечних інфекційних та запальних процесів.

Як проходить прийом у гінеколога

Тривалість первинного прийому лікаря-гінеколога – близько пів години. У консультацію входять:

Зазвичай гінеколог за підсумками першого прийому може поставити попередній діагноз. Але саме попередній – для його підтвердження лікар призначає додаткові дослідження.

Щоб встановити остаточний діагноз, призначаються абдомінальне або трансвагінальне УЗД, гістероскопія, оцінка гормонального статусу  тощо. Жінка може бути направлена до суміжних спеціалістів  – мамолога, генетика, ендокринолога.

Лікування гінекологічних захворювань

Залежно від встановленого діагнозу лікар призначає лікування – консервативне чи хірургічне. Консервативне лікування має на увазі прийом різних препаратів, використання вагінальних свічок, пігулок, спринцювання.

Гінекологи приватної клініки на Позняках допомагають позбутися різних гінекологічних патологій. В їх компетенцію входять:

  1. Лікування статевих інфекцій. Потрібен курс антибіотиків.
  2. Лікування гінекологічних захворювань (аднекситу, ендометріозу, ендометриту, кіст, міом, поліпів). Лікар підбере найефективнішу схему лікування. Як правило, потрібна комплексна терапія з використанням протизапальних, антибактеріальних, гормональних препаратів. Саме в цих випадках найчастіше потрібні мініоперації.
  3. Відновлення менструального циклу. Для цього лікар повинен нормалізувати гормональний фон пацієнтки.
  4. Лікування безплідності. Тактика лікування залежить від причини безплідності. Можуть бути призначені операція усунення внутрішньоматкових патологій, протизапальна терапія, корекція гормонального фону.

Також гінеколог здійснює підбір контрацептивів для запобігання небажаної вагітності.

Профілактичне спостереження 

Профілактичні огляди гінеколога показані щорічно всім дівчатам та жінкам після 14 років. Також вони проводяться дівчаткам в 1 рік, у 6-7 років перед вступом до школи і в 10-11 років, коли приблизно починаються перші місячні. 

Крім того, профогляди проводяться при влаштуванні на роботу перед плановою госпіталізацією, поїздкою до санаторію. Профілактичне спостереження показане жінкам із хронічними патологіями жіночої статевої сфери після оперативного лікування.

Джерело: сайт visium-clinic.com.ua