Починаючи з моменту припинення діяльності фізичної особи-підприємця необхідно провести чималу кількість маніпуляцій, в яких може бути важко обійтися без допомоги юриста у Львові. Про те, які перевірки та процедури необхідно буде пройти при закритті ФОП, ви зможете прочитати в даному матеріалі.
Проведення податкової перевірки
Одразу після подання заяви, що означатиме закриття ФОП і внесення змін до ЄДР, фізична особа-підприємець має подати податковий звіт. Також варто пам’ятати, що навіть з того моменту, коли особа припинила свою підприємницьку діяльність, ФОП не припиняє свої зобов’язання, а саме ті, що виникли під час його існування.
Рішення про початок податкової перевірки приймає керівництво податкової служби або інша особа, яка має на це відповідні повноваження. Перед цим вирішується, перевірка буде виїзною чи невиїзною. У випадку, коли перевірка невиїзна, то присутність платника податку на ній не є обов’язковою, втім сам платник податків, за власною ініціативою, може подати прохання, щоб перевірка була виїзною та проводилась в його присутності.
Перед початком перевірки, платнику податку мають надати пакет документів:
— копію наказу про перевірку;
— повідомлення, в якому має бути вказана дата та місце, де буде проводитися перевірка — якщо вона невиїзна;
— направлення на проведення перевірки — якщо виїзна.
Важливо також знати про те, що якщо інформація про початок перевірки дійшла до вас вже в той момент, коли перевірка розпочалась чи навіть встигла закінчитись, то це є підставою для визнання такої перевірки незаконною.
Документи які підлягають перевірці
Перед тим як оформити ФОП, майбутній підприємець має розуміти, що йому доведеться стежити за чималою кількістю документів і бути готовим до можливої перевірки. Податкова перевіряє практично весь об’єм документів, що належить до безпосередньої діяльності фірми. До таких документів належать:
— відомості про зарплату;
— документи, що стосуються інформації про транспортування товару та використанні матеріальних цінностей;
— книги обліку доходів і витрат;
— документи, які мають відношення до матеріальної власності (приміщення, автомобілі та ін.);
— виписки з банку;
— документи, що стосуються можливої дебіторської заборгованості;
— магнітні договори.
Через скільки часу після проведення перевірки ФОП буде закритий
Законом не встановлено чітких строків, що визначають через скільки часу після припинення господарської діяльності має бути проведена та призначена податкова перевірка.
Щоб пришвидшити такий процес, ФОП може написати заяву та домовитися з податковим інспектором про точний час проведення перевірки. Або навіть подати таку заяву ще до того, як господарська діяльність буде припинена.