Сообщество оценщиков выступило против монополизации рынка независимой оценки и в своем обращении к властям выразило недоверие председателю Фонда госимущества Украины Александру Рябченко. Об этом «Фразе» сообщили в пресс-службе независимых оценщиков Украины.
В сообщении также говорится, что вчерашнее утро (12 сентября) началось митингом украинских независимых оценщиков под стенами Кабинета министров Украины. Люди не требовали у правительства льгот или привилегий, они просто пытались отстоять право заниматься своим любимым делом и сохранить профессию.
«Яценко! Руки прочь от оценки!», «Независимой Украине независимая оценка!» с такими лозунгами оценщики перешли от Кабмина в Дом кино, где в 12.00 начался рекордный по численности Чрезвычайный Всеукраинский съезд оценщиков. Съезд собрал более 1000 участников из всех регионов Украины. В одном зале в поисках эффективных путей противодействия уничтожению независимой оценки и консалтинга в Украине и силовому давлению, которое сейчас оказывается на активных участников рынка, собрались сотни оценщиков, аудиторов, риэлторов, судебных экспертов, нотариусов, банковских работников и арбитражных управляющих.
Эксперты из 26 регионов страны на съезде выразили недовольство рейдерским захватом их профессии и попытками монополизировать рынок оценки Украины. «Специалисты горячо обсуждали эффективные средства противодействия уничтожению независимой оценки и рынков консалтинга в Украине и совершению силового давления на активных участников рынка со стороны некоторых чиновников, в частности народного депутата Украины Антона Яценко (этот чиновник уже не первый год прилагает все усилия для уничтожения конкурентоспособного рынка оценки и полной монополизации его в целях собственной наживы)», говорится в сообщении.
Приговор участников Чрезвычайного съезда, согласно резолюции, был единодушным (далее цитата):
«1) Направити звернення до президента, премєр міністра, голови ВР, народних депутатів та парламентських політичних партій про необхідність термінового (у вересні-жовтні 2012 року) внесення змін до законодавчих актів: Законів України «Про Фонд Державного майна України», «Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012-2014 роки», Податкового кодексу України, нової редакції проекту Закону України «Про державне мито». На разі, звернення вже зареєстровано у канцелярії Кабміну.
2) Схвалити пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оцінки майна», що запропоновані учасниками з'їзду оцінювачів.
3) Висловити недовіру голові Фонду держмайна України О.В.Рябченку у звязку з тим, що під його керівництвом було допущено монополізацію ринку оцінки для цілей оподаткування, а також прийнято низку наказів, які були скасовані за дорученням Премєр-міністра України як корупційні.
4) Звернутись до голови ВР, Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВР, народних депутатів, керівників фракцій парламентських політичних партій щодо надання правової та політичної оцінки діяльності народного депутата України Антона Яценко, авторству якого за даними відкритих джерел належить велика кількість корупційних схем.
5) Звернутися до основних політичних сил, які претендують бути обраними до ВР нового скликання, про висловлення ними до 01 жовтня 2012 року своєї чіткої позиції відносно їх бачення кроків у регулюванні ситуації на ринку оцінки майна з метою своєчасного інформування оціночної спільноти, працівників оціночних компаній, громадян України.
6) Засудити негативну практику використання інституту саморегулювання в протягуванні корупційних схем. Звернутись до Фонду держмайна України щодо оприлюднення списків членів «паперових» організацій-фантомів, які були нашвидкуруч визнані Фондом, як саморегулівні організації оцінювачів (у травні 2012 р.). А саме, «Союз оцінювачів України» (Намясенко К.П.), «Асоціація спеціалістів банківської оцінки України» (Фролов С.Є.), «Асоціація оцінювачів України» (Черниш К.І.).
7) Ініціювати створення Координаційної ради громадських організацій до якої увійдуть оцінювачі, аудитори, ріелтори, судові експерти, нотаріуси, банківські працівники, арбітражні керуючі, фінансові аналітики, страхові організації та інші консультанти, з метою забезпечення консолідованої позиції щодо захисту ринку консалтингу від монополізації.
8) Включити делегованих представників від оціночної спільноти та саморегулівних організацій, що сприяли виявленню корупційної схеми, до складу робочих груп при Кабміні, Держслужбі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, міжвідомчих робочих груп, яким доручено (буде доручено) опрацювання пропозицій з питань щодо оцінки майна".
Интересно, что приглашеное к участию в съезде руководство Фонда государственного имущества Украины, как государственного органа, регулирующего оценочную деятельность, на съезд не прибыло, также отмечается в сообщении.