В адрес
«Фразы» поступило сообщение о том, что на территории регионального ландшафтного парка «Гранитно-степовое Побужье» ведутся незаконные земляные работы.
В частности, Игорь Сиренко Сергей Гладкевич пишут, что:
«Будівельники Ташлицької ГАЕС з 10 по 15 жовтня проводили незаконні земляні роботи на території об’єкта природно-заповідного фонду – РЛП (регіонального ладшафтного парку) «Гранітно-степове Побужжя». Роботи на лівому березі р. Південний Буг безпосередньо біля урізу води біля урочища Гард – унікального природного та історичного ландшафту - проводились не тільки без ніяких погоджень, але й без проекту.
Роботи припинено приписом Миколаївського обласного управління екології.
Начальник будівництва Соловьов В.А так пояснює мотивацію цих робіт: «Для виконання завдання Уряду – пуску ТГАЕС до кінця року – нам не вистачає часу і грутової маси. Доступні кар’єри далеко і возити грунтову масу звідти дорого. Проект буде готовий на наступному тижні. Тому ми вирішили почати підготовчі роботи вивезено тільки 1,5-2 тис. кубомерів грунту з 112 тис. кубомерів, яких нам не вистачає».
В неділю, 16 жовтня, на екстренній нараді в дирекції будівництва ТГАЕС заступник міністра охорони навколишнього природного середовища України Олена Яворська заявила: «Міністерство просто змушене передати матеріали до суду. Інакше нас звинуватять в корупції. Проект на роботи на території РЛП «Гранітно-степове Побужжя» на 99% Мінприроди не погодить. Миколаївське обласне управління виявило, що будівництво ТГАЕС відбувається з відхиленням від погодженого проекту. Тому я вас застерігаю – підняття рівня Олександрівського водосховища.без погодженого за процедурою проекту призведе також до передачі матеріалів до суду. І якщо зараз ми не можемо виставити великі збитки, ви не встигли порушити велику територію, то в разі підняття рівня водосховища до відмітки 16,9 буде затоплено 27,7 га заповідної території, Матеріальні збитки будуть обраховані за таксою 200 грн. за кв. м. А це скласть 55,4 млн. грн».
На території РЛП «Гранітно-степове Побужжя» зустрічається велика кількість видів тварин та рослин занесених до Червоної книги України. Серед них жовточеревний полоз, лісовий полоз, або єскулапова змія, а також інші, які знаходяться під особливою охороною».