Механизм погашения этого долга есть, он очень продолжительный во времени, поскольку индексация происходила таким образом, что деньги 1981 года и деньги 1991 года приравнивают к одному эквиваленту, хотя покупная способность их была разная. Об этом корреспонденту
"Фразы" сказал народный депутат Украины, член НРУ Качур Павел Степанович.
"Коли оцінити динаміку вкладень в Ощадбанк, то, коли в останнє ці гроші були інфляційними, йшла основна маса грошових вкладень. Але це вже історія. Просто проведений такий коефіцієнт перерахунку... і сума становить близько 126 млрд. гривень. Очевидно, що разова виплата не можлива, тому потрібні поетапні виплати.
Наприклад, цього року йтиме 500 млн. грн. прямими грошовими виплатами і 6 млрд., що йдуть через взаємозалік по комунальним платежах.
Це штучна форма, але все одно вона існує. Мені здається, що більшою проблемою є те, що Конституційний суд заборонив визначати пріоритетні верстви населення. Це було б виходом із ситуації. Коли би ми, наприклад, віддали малозабезпеченим людям, у яких лежать гроші на книжках. Введення таких категорійностей, могло б зняти соціальну напругу і повернути гроші тим, хто в перше чергу їх потребує... В часі це довготривалий період, але його можна розглядати як реальний", - подчеркнул депутат.
Напомним, что в четверг, 2 июня, Верховная Рада приняла Закон Украины "О внесении изменений в Закон Украины "О государственных гарантиях восстановления сбережений граждан Украины". Закон определяет денежные сбережения граждан, помещенные в период до 2 января 1992 года в учреждения Сберегательного банка СССР и государственного страхования СССР, действовавшие на территории Украины, а также в государственные ценные бумаги, как государственный внутренний долг Украины.