«Що стосується цього закону, то він закладає умови для підвищення криміногенної ситуації в Україні», - заявил в интервью
«Фразе» политолог, директор Института национальных стратегий Кость Бондаренко, комментируя заявление министра внутренних дел Юрия Луценко о том, что он уйдет в отставку, если Конституционный Суд не признает Закон «О внесении изменений в Закон Украины «О статусе депутатов местных советов» (восстанавливающий уголовную и административную неприкосновенность депутатов местных советов) не соответствующим Конституции.
«Тепер ціна недоторканності суттєво знижується. Якщо врахувати кількість депутатів усіх рад, а вона вимірюється десятками тисяч людей, то серед них є не лише кришталево чисті люди, а будуть багато людей, які захочуть по списках тих чи інших партій пройти в райради, міськради, облради, фактично за безцінь купивши собі місце. Таким чином вони хоч якось зможуть себе убезпечити від переслідувань та правосуддя. Якщо хтось говорить про те, що є механізм, коли депутати мають дати згоду щодо притягнення до відповідальності, то, я хочу сказати, що існує таке поняття, як кругова порука. Дуже часто депутати різних рівнів, депутатські об’єднання унеможливлюють притягнення тієї чи іншої людини до кримінальної відповідальності, оскільки розуміють, що притягнення може стати прецедентом. Я думаю, що в цьому плані Юрій Луценко правий, що він так заявляє.
Підписання закону, це не помилка Ющенка, це загравання Ющенка з місцевими елітами. Таким чином, він хоче, щоб збільшилася кількість людей, які зможуть теоретично отримати недоторканність, і, відповідно, ці люди можуть бути вдячними йому саме за це.
Заяви Ющенка про відміну недоторканності після підписання закону свідчать про те, що він хоче умити руки. Він чудово розуміє, що зараз Конституційний Суд, через неукомплектованість, не зможе адекватно скасувати цей закон. Ющенко хоче показати, що він нібито не згоден з цим законом, він його підписує, але нехай хтось інший його скасує. А скасувати його зараз буде дуже важко», - рассказал политолог.