Сьогодні мене остаточно «дістали» пропозицією одного телеканалу у котре прийти у студію і прокоментувати «тему…
гречки». У відповідь я запропонував обговорити «проблему» м'яса смугастих равликів або соку папайї…
Ну не вродила гречка восени й зимою не вродить – чого його мусолити цю тему? А таки мусолять і роздмухуванням «гречаної епопеї», що триває з літа минулого року, вже загнали ціну на гречану крупу за 25 грн./кг - до «істеричного» максиму. Бо ж, якщо і не вистачає, то лише на два місяці! Це ж не сьогодні!
Хай йому грець такому «гречаному бізнесу», від якого немає спокою ні торгівцям, ні контролерам, ні урядовцям, ні газетярам з телевізійниками! Останні ж не жаліють для «встановлення істини» ні газетних шпальт, ні ефірного часу.
Ото буде що гризти личинкам-метеликам на балконах та у кухонних шафах! Та чим «прикрашати» наступним літом сміттєві бачки! Наберуться ж, на троєщинах-супермаркетах, дарма що по 3 у.о.!
Дивуюся - як лізе і кому до рота ота «золота» крупа по 25 грн./кг? Невже не смачнішою (й дешевшою) буде пшоняна каша із цибулькою та й з шкварками, або кукурудзяна із тим самим та ще й з бринзою під кухоль доброго червоного вина. Чи не кориснішою, особливо для «українця в штанях», буде вівсяна кашка.
А якщо серйозно – то українська круп'яна індустрія, крім крупів із гречки, виробляє десятки видів круп із біля десяти видів зернових культур, кожна з яких - колодязь корисних речовин. Треба тільки вміти готувати, як, до речі, й гречку.
Пшеничні крупи. Із зерна пшениці виробляють пшеничні шліфовані і манні крупи. Крупи пшеничні шліфовані поділяють на п'ять номерів - від 1 до 5. Крупи № 1-4 називають Полтавськими. Марки манних крупів:»М», «Т» і «МТ» із м»якої та твердої пшениці.
Ячмінні крупи. Перлові крупи (ядро зерна ячменю) п'яти номерів - від 1 до 5. Ячні крупи (частинки подрібненого ядра), що поділяються на три номери: 1, 2 і 3.
Вівсяні крупи - неподрібнені і плющені трьох сортів - вищого, першого і другого.
Кукурудзяні крупи - шліфовані і подрібнені п'яти номерів. Найбільші за розміром крупи № 1, найменші - № 5.
Крупи з проса - пшоно шліфоване, що має колір від білого до жовтого трьох сортів: вищого, першого і другого, у т.ч. - швидкорозварюване.
Крупи з гороху - горох лущений цілий полірований та горох лущений колотий полірований.
Рисові крупи - шліфовані неподрібнені (екстра, вищий, 1-й, 2-й, 3-й сорти) і подрібнені рисові крупи.
А якщо комусь і цього буде замало - можна наполягти на нашу українську квасольку.
Їжте, люди добрі, чого ви вчепилися до тієї гречки, якої не вистачатиме в … липні!
Не вірю, що більшість з нас дожилася до того стану (не дай Боже), що має їсти тільки гречану кашу … за приписом лікаря! Залиште те, що таки вродило, хворим, дітям та … гречаним гурманам.
А про м'ясо равликів та сік папайї – то я так, не витримав, псіхонув!
*Сергей Стоянов - генеральный директор Украинской аграрной конфедерации.